Ізраїль, Греція та Кіпр підписали угоду про будівництво газопроводу через Середземномор’я

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Трубопровід EastMed довжиною 1900 кілометрів (1300 миль) покликаний забезпечити альтернативне джерело газу для енерговитратної Європи.

У четвер, 2 січня, лідери Греції, Ізраїлю та Кіпру підписали в Афінах угоду про підводний трубопровід, яким газ буде транспортуватися з нових морських родовищ у південно-східному Середземномор'ї до континентальної Європи, повідомляє Reuters.

Трубопровід EastMed довжиною 1900 кілометрів (1300 миль) покликаний забезпечити альтернативне джерело газу для енерговитратної Європи, яка у цей час значною мірою залежить від поставок з Росії та регіону Кавказу.

Згідно з проєктом трубопровід буде проходити від морських запасів газу Левантійського басейну Ізраїлю до Кіпру, Криту і материкової частини Греції. Сухопутний трубопровід в північно-західну Грецію і інший запланований підводний трубопровід будуть доставляти газ до Італії.

Очікується, що проєкт з приблизними бюджетом в 6 мільярдів доларів задовольнить близько 10 відсотків потреб Європейського Союзу у природному газі. Але це також загрожує політичними і логістичними труднощами.

Відео Парламент Німеччини проголосував за захист російського газопроводу "Північний потік - 2"

Бундестаг ухвалив нове газове законодавство ЄС для ще недобудованих газогонів. Але з певними поправками, які дозволяють прибрати останні бар'єри для завершення будівництва газопроводу в обхід України. Зокрема, зробили виняток для частини газогону, що прокладається в територіальних водах. Цим скористається "Газпром", бо 12 миль "Північного потоку - 2" пролягають під водою.    

Парламент Німеччини проголосував за захист російського газопроводу "Північний потік - 2"

Перегони за захоплення морських родовищ енергії в південному Середземномор'ї призвели до виникнення нової напруженості між Грецією та Кіпром, з одного боку, і історичним конкурентом Туреччини.

Анкара підняла ставки недавніми спробами дослідити води, які контролюються двома країнами-членами ЄС. Кіпр і Греція особливо стурбовані. Туреччина направила військові кораблі в супроводі військових кораблів у води, де Кіпр володіє винятковими економічними правами.

Президент Кіпру Нікос Анастасіадес заявив, що трубопровід EastMed, хоча і не спрямований проти Туреччини, підтверджує, що Греція і Кіпр володіють суверенними правами на води, які вони контролюють.

Відео Данське енергетичне агентство попросило про додаткову екологічну оцінку російського газопроводу

Це може означати довгострокове відтермінування будівництва російського газопроводу в обхід Польщі та України. У компанії "Північний потік 2" уже заявили, що мають право оскаржити це рішення до кінця квітня. Однак розгляд цього питання може затягнути будівництво російського газопроводу на роки.

Данське енергетичне агентство попросило про додаткову екологічну оцінку російського газопроводу

 

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції