Ізраїль і Франція вивели ЦРУ на секретний іранський ядерний реактор

Розвідка США завдяки допомоги французьких та ізраїльських колег володіла інформацію про секретний завод у Кумі вже три роки тому.

Ядерний завод у Кумі
AFP
Ядерний завод у Кумі. Зйомка з супутника
Розвідка США вже три роки знає про другий, "секретний", ядерний об'єкт Ірану в Кумі, незважаючи на всі спроби Тегерана зберегти в таємниці це підприємство зі збагачення урану всередині гори.

За даними Time, цього літа адміністрація президента США Барака Обами готувалася використовувати у протистоянні з Іраном докази існування секретного підприємства зі збагачення урану поблизу міста Кум: тоді директор ЦРУ Леон Панетта наказав підлеглим підготувати повноцінне досьє цього об'єкта для презентації в рамках співпраці з європейськими колегами.

Сам Панетта був інформований про секретну підприємстві поблизу Кум під час передачі влади у Білому домі в січні. "У той час це було представлено як щось, про що ніхто не знає, секретне підприємство, - розповів він. - Об'єкт виритий в горі. Очевидно, це піднімало багато питань".

"Ми провели наступні місяці, намагаючись отримати більш якісну розвідувальної інформації про те, що там відбувається ... Проводяться операції під прикриттям в тому районі", - розповів Панетта.

Панетта залучив для "створення презентації" по Куму колег з Великобританії, Франції та Ізраїлю. Втім, поява нового об'єкта зі збагачення очікувалося спецслужбами після того, як уранове підприємство в Натанзі було розкрито у 2002 році.

Панетта не став уточнювати, якого роду операції під прикриттям проходили в районі Кума, і те, яким чином ЦРУ вдалося дізнатися про ядерне характері об'єкта. Неназвані джерела в силових відомствах стверджують, що інформація, отримана з різних джерел, дозволила на початку цього року зробити "висновок з високою часткою упевненості".

Підприємство поблизу міста Кум вперше привернуло увагу західних розвідок у 2006 році, коли ЦРУ помітило незвичайну активність у гірській місцевості: зокрема, там було розгорнуто батарея ППО, що саме по собі означало - там будується щось важливе. "Ми не перебігали до будь-яких висновків і розглядали ряд альтернатив", - розповів неназваний співробітник контртерористичного підрозділу США.

Нагадаємо, шо інформація про будівництво другого ядерного заводу в Ірані викликала бурхливу реакцію світової спільноти. Країни Заходу підозрюють Тегеран у спробах створити атомну бомбу. Той відкидає всі звинувачення на свою адресу.

На переговорах з представниками США, Росії, Китаю, Великобританії, Франції та Німеччини іранці погодилися допустити на об'єкт інспекторів Міжнародного агентства з атомної енергії ООН. Глава МАГАТЕ повідомив, що інспектори приїдуть на завод 25 жовтня.

Читайте також:

Пентагон розробляє авіабомби для знищення іранських та корейських бункерів

Новий іранський завод збагачує уран вдвічі швидше

Розвідка США заздалегідь знала про другий іранський завод зі збагачення урану

Ахмадінежад: країни, що звинуватили Іран, про це пошкодують

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: