Ізраїль і ХАМАС домовилися про припинення вогню на шість місяців

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Угода була досягнута за посередництва Єгипту та ООН.

Ізраїль та палестинське угруповання ХАМАС досягли домовленості про припиненню вогню уздовж кордону із Сектором Гази. Перемир'я триватиме шість місяців.

Про це повідомляє The Times of Israel.

Угода передбачає зобов'язання бойовиків ХАМАСу припинити насильство вздовж прикордонної огорожі та підтримку буферної зони в радіусі 300 метрів від кордону з Ізраїлем; припинення запуску запальних повітряних куль в ізраїльські поселення  та нічні сутички між палестинцями і ізраїльськими силами безпеки.

Ізраїль у свою чергу відновить дозвіл на вилов риби палестинським рибалкам на відстані до 15 морських миль від узбережжя Гази, дасть можливість запровадити в анклаві програму Організації Об'єднаних Націй "гроші за працю", пропустить до Гази медичну та іншу гуманітарну допомогу, почне переговори з палестинцями щодо питань електроенергії, контрольно-пропускних пунктів та охорони здоров'я.

Угода була досягнута за посередництва Єгипту та ООН.

Нагадаємо, черговий спалах насильства між Сектором Гази та Ізраїлем стався 3 травня. За кілька днів палестинські бойовики випустили майже 700 ракет по ізраїльській території. Ізраїль у відповідь завдав ракетних та авіаударів по 280 цілях на території Сектору Гази, які належать угрупованням "Ісламський джихад у Палестині" та ХАМАС. Майже 30 людей загинули внаслідок взаємних обстрілів.

ВідеоПеремир'я після обстрілів: на кордоні між Ізраїлем і сектором Гази встановилося затишшя

На вихідних палестинські бойовики із сектора Гази запустили сотні ракет по цілях в Ізраїлі. Той перехопив дві з половиною сотні снарядів та у відповідь вдарив по центрах ісламістів "ХАМАСу". Загинули в протистоянні 27 людей - четверо ізраїльтян та 23 палестинців. Через обстріли потрощило десятки будинків. Медіа, підконтрольні угрупованню "ХАМАС", заявили, що сторони домовилися про перемир'я.    

Перемир'я після обстрілів: на кордоні між Ізраїлем і сектором Гази встановилося затишшя

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції