Ізраїль і Палестина погодилися сісти за стіл переговорів

Палестина та Ізраїль погодилися відновити прямі переговори, перервані наприкінці 2008 року.

Ізраїль і Палестина прийняли пропозицію Близькосхідного квартету і погодилися відновити прямі переговори, перервані наприкінці 2008 року. Про це в п'ятницю, 20 серпня, повідомила державний секретар США Гілларі Клінтон.

Як майданчик для переговорів обраний Вашингтон. Перша зустріч сторін запланована на 2 вересня 2010 року. Ізраїль буде представляти прем'єр-міністр Біньямін Нетаніягу, а Палестину - глава Палестинської автономії Махмуд Аббас. Крім того, за словами Клінтон, запрошення взяти участь у переговорному процесі отримали президент Єгипту Хосні Мубарак, король Йорданії Абдулла II і колишній прем'єр-міністр Великобританії Тоні Блер.

На порядку переговорів Нетаніягу та Аббаса буде статус Східного Єрусалиму і питання про повернення палестинських біженців. Обговорення, як очікується, триватиме протягом року.

Тим часом прийдешні переговори між Ізраїлем і Палестиною вже розкритикували представники руху ХАМАС, що контролює сектор Газа. Переговорний процес в ХАМАСі назвали черговим витком "обдурювання" палестинського народу, що продовжується, на думку руху, протягом багатьох років.

Прямі переговори між Палестиною та Ізраїлем були перервані наприкінці 2008 року, і досі їх відновленню заважали суперечності між двома сторонами. Зокрема, влада Палестинської автономії відмовлялися сідати за стіл переговорів, поки не буде припинено будівництво ізраїльських поселень на Західному березі і в Східному Єрусалимі. У свою чергу Ізраїль відмовлявся йти на поступки і, крім того, наполягав на індивідуальному запрошенні на переговори з боку США.

Взаємовідносини Ізраїлю і Палестини багато в чому будуються навколо конфлікту з приводу території Східного Єрусалиму. У ході Шестиденної війни 1967 року дану територію зайняв Ізраїль і з відтоді утримує її в своїх руках. Однак палестинська влада вимагає повернути Східний Єрусалим, що на їхню думку повинен належати саме їм.

Читайте також:

МЗС Ізраїлю: Палестина отримає незалежність не раніше, ніж у 2012 році

Ліга арабських держав підтримала переговори між Ізраїлем і Палестиною

Палестинську державу можуть створити вже у 2011 році

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: