Ізраїль може віддати Голанські висоти

Прем'єр Ізраїлю може віддати Сирії Голанські висоти в обмін на мир та відмову від співпраці з палестинцями.


Прем'єр-міністр Ізраїлю Ехуд Ольмерт обіцяє повернути Сирії Голанські висоти в межах мирної угоди, яка передбачала б відмову Дамаску від альянсу з Іраном і палестинськими радикалами, пише в п'ятницю ізраїльська газета "Едиот Ахронот". 

За відомостями видання, що посилається на неназване джерело в Єрусалимі, Ольмерт нещодавно передав президентові Сирії Башарові Асаду декілька таємних послань через німецьких і турецьких посередників.
Прем'єр нібито написав, що він "свідомий того, що мир зі Сірією вимагатиме повернути під сирійський суверенітет Голанські висоти", окуповані Ізраїлем в ході Шестиденної війни 1967 року. 

В обмін на Голани, пише газета, Ізраїль чекає від Сирії "поступової відмови від альянсів з Іраном, ліванським рухом "Хезбола", палестинськими терористичними організаціями". У разі такого розвитку подій Ізраїль також вимагатиме припинити фінансування й заохочення терору". 

Голанські висоти
Голанські висоти - яблуко розбрату Ізраїлю та Сирії. Ізраїль приєднав цю територію під час Шестиденної війни (Фото: Wikipedia)

За відомостями "Едиот Ахронот", Асад поки що не відповів на мирні ініціативи Ольмерта, узгоджені з президентом США Джорджем Бушем. 

Радіостанція "Коль Ісраель" цитує неназваного сирійського дипломата, який повідомив, що Дамаск не одержував від Ізраїлю жодних конкретних пропозицій про відновлення мирних переговорів, перерваних сім років тому. 

Опитування, проведене газетою "Маарив", показує, що лише 10% ізраїльтян готові підтримати передачу Сирії всієї території Голанських висот зі східним узбережжям озера Кінерет - основного джерела питної води в країні. При цьому 40% респондентів вважають за можливе частковий відхід з Голан, 44% виступають проти будь-яких територіальних поступок Сирії. 

Озеро Кінерет
Урядовці Ізраїлю ладні пожертвувати навіть східним узбережжям озера Кінерет (біблійним Галілейським морем) - основного джерела питної води в країні (Фото: Wikipedia)

На думку місцевих аналітиків, реанімація сирійського сценарію близькосхідного врегулювання, який за нинішніх умов виглядає найперспективнішим, обіцяє урядові Ольмерта жадану можливість по суті наново знайти смисл власного існування. 

Кабінет переживає ідейну кризу з того часу, як торішні військові кампанії в Лівані й секторі Газа дискредитували ідею однобічного розмежування з палестинцями, поставивши хрест на ключовому пункті програми прем'єра. 

Особливих очікувань тут не покладають і на ініціативу Ліги арабських держав, що пропонує Ізраїлеві мир в обмін на звільнення всіх територій, зайнятих 40 років тому, і рішення проблеми палестинських біженців, що передбачає їх повернення до меж єврейської держави. 

Обидві вимоги ізраїльтяни вважають неприйнятними.
У бесіді з РИА Новости політичне джерело в Єрусалимі визнало, що в ізраїльському керівництві переважає песимізм в оцінках перспектив палестинського сценарію, і, за його словами, "не дуже зрозуміло, як рушити з місця в рішенні цієї проблеми". 

Щодо Сирії визначеності більше. "Ціну тут давно визначено", - сказало джерело, що забажало лишитися неназваним, оскільки не було уповноважене обговорювати це питання з журналістами.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: