Ізраїль заморожує будівництво на Західному березі Йордану

Поки що не відомо, чи продовжать будівництво готелю "Шефард", яке свого часу викликало стільки суперечок і скандалів.

Тиск США на уряд Ізраїлю приніс свої результати. Прем'єр-міністр Біньямін Нетаньяху, міністр оборони Ехуд Барак і міністр будівництва Аріель Атіас ухвалили рішення про тимчасове припинення будівництва в Іудеї, Самарії і Східному Єрусалимі.

Згідно досягнутої домовленості, будуть заморожені всі оголошені тендери на будівництво. Таким чином, на даному етапі йдеться лише про нові будівельні проекти.

Залишається неясним, чи продовжуватиметься будівництво готелю "Шефард" у Східному Єрусалимі, що викликало запеклі суперечки. Але будівництво в Маале-Адумім і Гіват-Зеєві продовжується колишніми темпами.
Конкурси на будівництво будуть відкладені до початку 2010 року. Таким чином, з'являється ще один шанс відновити мирний процес з палестинцями.

Ймовірно, таке рішення є продовженням "очікувальної" тактики, вибраної нинішнім ізраїльським керівництвом. Її суть поки не розкривається. Але, як відзначає джерело в канцелярії прем'єра, в результаті "затягування поступок" Тель-Авів може добитися світового визнання ізраїльського суверенітету над Єрусалимом і крупними блоками поселень.

Як очікується, офіційно про мораторій буде оголошено під час лондонської зустрічі Нетаньяху із спецпредставником президента США по Близькому Сходу Джорджем Мітчеллом, яка планується на кінець серпня.

На думку місцевих експертів, термін дії мораторію може змінитися, оскільки американці все ще наполягають, щоб він був не менше року.

Читайте також:

Глава Палестини вимагає від Ізраїлю демонтувати "стіну безпеки"

Ізраїль дозволив палестинцям озброїтися автоматами Калашникова

Ізраїльська поліція звинувачує главу МЗС у шахрайстві

Невідомий з автоматом розстріляв відвідувачів гей-центру в Тель-Авіві

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: