Ізраїль оголосив про готовність воювати з Ліваном

Міністр національної інфраструктури Ізраїлю заявив, що країна готова розпочати війну за газові родовища, на які претендує Ліван.

Ізраїль не стане утримуватися від застосування військової сили для захисту газових родовищ від претензій Лівану.

Про це з повідомив міністр національної інфраструктури Ізраїлю Узі Ландау.

Ця заява була зроблена ізраїльською стороною у зв'язку з конфліктом за право вести розробку шельфових родовищ газу в левантійський басейні, що включає узбережжя Ізраїлю, Сірії і Лівану.

На цьому тижні спікер парламенту Лівану Набі Беррі закликав уряд почати видобуток на шельфі як можна швидше. В іншому випадку, на його думку, ініціативу перехопить ізраїльська сторона, вже звинуватила Ліван в тому, що він піднімає питання газових родовищ, коли всі роботи з розвідки вже проведені Ізраїлем.

Як відзначає видання, головна проблема у вирішенні цього конфлікту полягає в тому, що кордони шельфу левантійський регіону Середземного моря не встановлені, тому кожна з країн пропонує свої варіанти їх визначення.

Згідно з нормами міжнародного права, незважаючи на те, що зазвичай кордону континентального шельфу кожної країни проходять в 200 кілометрах від лінії її берегів, для їх точного встановлення необхідно колективне рішення.

Про те, що на спірному шельфі знайшли родовища газу, стало відомо у квітні цього року. 8 червня було оголошено, що запаси газу на ньому становлять 453,1 мільярда кубометрів. За попередніми прогнозами, якщо ці запаси дістануться Ізраїлю, то він буде забезпечений газом приблизно на 35 років.

У березні повідомлялося, що у випадку розв'язання війни на Близькому Сході Ліван може перетворитися на полігон для випробувань новітніх видів ізраїльської та іранської зброї. Про небезпеку такого розвитку подій попередив колишній президент республіки, лідер християнської партії Катаїб Амін Жмайель.

"Це вбивчий для нас сценарій, він спричинить за собою катастрофічні наслідки, з якими Ліван не зможе впоратися", - заявив Жмайель.

Читайте також:

Ізраїль запустив новий супутник-шпигун

У надсекретній в'язниці Ізраїлю в повній ізоляції утримують загадкового "містера Ікс"

Українці зможуть відвідувати Ізраїль без віз восени

Ізраїль дозволив ввозити до Гази все, крім зброї

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: