Ізраїль оголосив про велике будівництво на окупованих територіях

Ізраїль проголосив Єрусалим своєю "єдиною і неподільною" столицею і відмовився поширювати на місто дію мораторію на поселенське будівництво.

Ізраїльська влада оголосила 9 березня про видачу дозволу на зведення 1,6 тисячі "одиниць житла" для єврейських сімей в Східному Єрусалимі, який, з точки зору міжнародного права, відноситься до окупованих палестинських територій.

Оголошення про новий будівельний проект з'явилося на тлі підготовлюваного перезапуску палестино-ізраїльського мирного процесу, візиту в регіон віце-президента США Джо Байдена і через день після того, як було анонсовано зведення 112 "одиниць житла" в одному з єврейських поселень на Західному березі річки Йордан .

З точки зору палестинців, поселення, у тому числі в межах Єрусалиму, є головною перешкодою для відновлення політичних контактів з Ізраїлем.

Погодившись після 15-місячної перерви відновити діалог в непрямому форматі - через американських посередників, палестинське керівництво погрожує вийти з переговорного процесу у відповідь на нові поселенські ініціативи.

В опублікованому 9 березня прес-релізі МВС Ізраїлю сказано, що нові будинки будуть будуватися в Єрусалимському районі Рамат-Шломо.

Єрусалим, включаючи його східні, населені переважно арабами райони, Ізраїль проголосив своєю "єдиною і неподільною" столицею і відмовився поширювати на місто дію мораторію на поселенське будівництво.

Читайте також:

Палестина відмовляється відновити переговори з Ізраїлем

Ізраїль вперше публічно виступив проти планів США

Палестина не приймає умови Ізраїлю

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: