Ізраїль оголосив умову перемир'я з ХАМАС

В канцелярії прем'єр-міністра Ізраїлю заявили, що не укладатимуть перемир'я з ХАМАС, поки не буде звільнено ізраїльського солдата.

Ізраїль не укладатиме перемир'я з ХАМАС доти, поки палестинські бойовики не звільнять захопленого ізраїльського солдата. В заяві, поширеній канцелярією прем'єр-міністра Ізраїлю Ехуда Ольмерта, йдеться, що угода може бути досягнута тільки за умови звільнення ізраїльського солдата Гілада Шаліта.

Гілад Шаліт був захоплений ще в 2006 році і вивезений на територію, контрольовану бойовиками. Представники ХАМАС раніше відмовилися включати в договір пункт про звільнення Шаліта. Спостерігачі сподівалися, що між Ізраїлем і ХАМАС за посередництва Єгипту може бути досягнуто довгострокове перемир'я.

Проте, раніше сторони не змогли домовитися про терміни дії перемир'я: Ізраїль виступав за безстроковий договір, тоді як ХАМАС погоджувався лише на 18-місячне припинення вогню.

В обмін на звільнення ізраїльського солдата бойовики вимагають звільнення сотень своїх соратників з в'язниць Ізраїлю.

У січні було досягнуто окремої угоди, що поклала край тритижневій військовій операції ізраїльської армії в секторі Газа проти бойовиків ХАМАС, які регулярно обстрілювали ракетами територію Ізраїлю.

Читайте також:

Ізраїль завдав авіаудару по сектору Газа

На виборах в Ізраїлі про перемогу заявили дві основні партії

ХАМАС може оголосити про перемир'я з Ізраїлем після виборів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: