Ізраїль перекинув до Червоного моря два військові кораблі

На думку оглядачів, Ізраїль "попереджає" Іран, а також збирається активізувати боротьбу з контрабандистами.

Два ракетних кораблі ВМС Ізраїлю у вівторок, 14 липня, вийшли з Середземного моря та прямують до Червоного через контрольований Єгиптом Суецький канал, повідомляють єгипетські ЗМІ.

Журналісти трактують цю операцію як попередження Ірану або ознаку активізації боротьби з контрабандою зброї до сектора Газа.

Міністр закордонних справ Єгипту, коментуючи дану інформацію, заявив, що пересування ізраїльських військових кораблів по Суецькому каналу регулюється, зокрема, єгипетсько-ізраїльським мирним договором. Угода зобов'язує єгипетський уряд не перешкоджати проходу судів по Суецькому каналу, за винятком випадків ворожих дій проти Єгипту.

Інформація про прохід через Суец ракетних катерів "Ейлат" і "Ханіт" – найбільших кораблів ізраїльських ВМС - поступає з посиланням на джерела в Єгипті. Ізраїльські військові утримуються від офіційних коментарів.

Разом з тим експерти звертають увагу на те, що цензура не перешкоджає поширенню подібних повідомлень, зокрема каналами державних ЗМІ.

Раніше повідомлялося про перехід до Червоного моря ізраїльського підводного човна класу "Дельфін", здатного, як вважають, переносити ядерну зброю. Основною метою маневрів тоді була названа демонстрація Ірану можливостей ізраїльського флоту.

У випадку з ракетними катерами висловлюються припущення, що вони можуть бути задіяні в перехопленні судів з контрабандною зброєю, призначеною для палестинських угрупувань, які діють в секторі Газа.

Читайте також:

Ізраїль дозволив палестинцям озброїтися автоматами Калашникова

США обіцяють не заважати Ізраїлю напасти на Іран

Ізраїль попередив Іран: послав у Суецький канал свою субмарину

Ізраїль починає будувати бойові кораблі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: