Ізраїль перестане співпрацювати з США

Ізраїль має менше залежати від свого головного стратегічного партнера - США.

Міністерство закордонних справ Ізраїлю за дорученням свого голови Авігдора Лібермана розробило новий план розвитку зовнішньої політики держави. Згідно з цим документом, Ізраїль має менше залежати від свого головного стратегічного партнера - США. Про це пише газета The Jerusalem Post, яка володіє копією плану.

Трьома ключовими складовими нової зовнішньої політики має стати зміцнення зв'язків з тими державами, з якими не прагнули співпрацювати попередні уряди; намагання переконати міжнародне співтовариство в можливості швидкого вирішення ізраїльсько-палестинського конфлікту, і "нульова терпимість" до всіх проявів антисемітизму в світі.

На думку співробітників Авігдора Лібермана, міністерство закордонних справ Ізраїлю при попередніх керівниках було, по суті, "міністерством палестинських справ". У документі наголошується, що США були і залишаються "найкращим у світі другом Ізраїлю", проте тепер держава має намір співпрацювати і з іншими країнами на базі спільних інтересів.

Протягом десятиліть Ізраїль "не звертав уваги" на цілі регіони і континенти, наприклад, на Латинську Америку, Африку, Східну Європу, Балкани, Центральну та Південно-Східну Азію, вважають чиновники з МЗС. Також їх не влаштовує те, що всі відносини з Вашингтоном раніше будувалися навколо конфлікту з Палестинською автономією.

Авігдор Ліберман став міністром закордонних справ за підсумками виборів до Кнесету 2009 року. Його партія "Наш дім Ізраїль" посіла третє місце і уклала коаліційну угоду з "Лікуд", чий лідер, Біньямін Нетаніягу, став прем'єр-міністром. Очоливши МЗС, Ліберман застеріг іноземні держави від втручання в політику Ізраїля, на думку спостерігачів, таким чином він відреагував на прагнення США та інших країн форсувати вирішення близькосхідного конфлікту. Ліберман не раз заявляв, що не піде на поступки палестинцям.

Читайте також:

Ізраїль: російські вчені розробляють ядерну бомбу для Ірану

Ізраїль обміняв палестинських увязнених на відео полоненого солдата

Ізраїль ввів блокаду палестинських територій

Ізраїль обміняє полоненого капрала на півтисячі палестинських бойовиків

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: