Ізраїль першим у світі схвалив масове щеплення третьою дозою COVID-вакцини Pfizer

Ізраїль першим у світі схвалив масове щеплення третьою дозою COVID-вакцини Pfizer

Фото: Associated Press

Першим третє щеплення отримає президент Ізраїлю Іцхак Герцоґ.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Нафталі Бенет у четвер, 29 липня, оголосив про початок кампанії з отримання третьої дози вакцини від COVID-19 людьми старше 60 років.

Про це повідомляє The Associated Press.

"Реальність доводить, що вакцини безпечні. Реальність також доводить, що вакцини захищають від важких захворювань і смерті. І, як із вакциною від грипу, яку потрібно час від часу оновлювати, тут все те ж саме", - висловився очільник ізраїльського уряду.

Бустерну дозу вакцини від коронавірусу запропонують людям від 60 років, які були повністю вакциновані понад п'ять місяців тому.

Першим третє щеплення препаратом від Pfizer у п'ятницю, 30 липня, зробить президент Ізраїлю Іцхак Герцоґ.

"Результати (досліджень. - Ред.) показують, що з часом імунітет організму знижується, і мета бустера - відновити його, що значно знижує ймовірність зараження і серйозних захворювань", - підсумував Бенет.

Зазначається, що Ізраїль став першою країною, яка запропонувала громадянам третю дозу західної вакцини від коронавірусу в широкому масштабі.

Водночас Центри з контролю та профілактики захворювань у США (CDC) і Всесвітня організація охорони здоров'я досі не рекомендують ревакцинацію від COVID-19 через брак даних.

Тим часом Pfizer наполягає на необхідності третьої дози своєї COVID-вакцини. За даними виробника, ефективність препарату знижується з 96,2% до 84% через чотири-шість місяців після отримання другої дози.

Новини України: чи потрібно вакцинуватися третьою дозою проти коронавірусу

Новини України: чи потрібно вакцинуватися третьою дозою проти коронавірусу

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація