Ізраїль підтримає відновлення Гази, якщо процес не очолить ХАМАС

Ізраїль готовий підтримати зусилля світової спільноти, направлені на відновлення сектори Газа, якщо реконструкцію не очолить ХАМАС.

Ізраїль готовий підтримати зусилля світової спільноти, направлені на відновлення сектори Газа, за умови, що післявоєнну реконструкцію не очолить правлячий в анклаві рух ХАМАС, заявив у вівторок ізраїльський прем'єр Ехуд Ольмерт.

Ізраїль контролює кордони сектора Газа і без його участі неможлива доставка в палестинський анклав ресурсів, необхідних для ведення відновних робіт, об'єм яких оцінюється в 2 мільярди доларів.

"ХАМАС несе всю відповідальність за руйнування в секторі Газа і збиток, заподіяний цивільному населенню. Тому не можна дозволити ХАМАС очолити процес реконструкції і отримати тим самим певну долю легітимності", - сказав Ольмерт на зустрічі з главою МЗС Італії Франком Фраттіні.

"Ізраїль вважає, що керівну роль в цьому процесі повинні грати міжнародні організації у взаємодії з ООН, Єгиптом і Палестинською (національною) адміністрацією. Якщо ця умова дотримується, Ізраїль повністю готовий до співпраці", - цитує прем'єра його прес-служба.

Військова операція Ізраїлю в секторі Газа забрала життя 1,3 тисяч палестинців. Військові дії були зупинені в неділю, коли Ізраїль і ХАМАС оголосили про припинення вогню. За палестинськими оцінками, за три тижні боїв в секторі Газа повністю зруйновано п'ять тисяч житлових будинків, знищено півтори тисячі промислових підприємств.

Читайте також:
ХАМАС розказав про свої втрати
Король Саудівської Аравії пожертвував 1 млрд. дол. на відновлення сектора Газа
Ізраїль звинуватили у використанні невідомої зброї

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: