Ізраїль почав перехоплення двох кораблів, що йдуть в сектор Газа

Ізраїль почав перехоплення двох кораблів, що йдуть в сектор Газа

Військові кораблі Ізраїлю / Фото: AFP

З турецького порту Фатіха направляються два судна зі складу "Флотилії свободи" з 27 міжнародними правозахисниками і з вантажем гуманітарної.

Начальник Генштабу Армії оборони Ізраїлю Бені Ганц в п'ятницю віддав наказ перехопити два судна, що прямують в сектор Газа. Про це повідомляє армійська прес-служба.

Капітани двох кораблів, що взяли курс у бік блокованого сектора Газа, так і не відповіли ізраїльським військовим, зазначили у прес-службі.

"Раніше ізраїльські військові вийшли на зв'язок з капітанами двох суден, що прямували до сектору Газа, і запропонували їм змінити курс чи розвантажитися в ізраїльському порту Ашдод для подальшої передачі вантажів у сектор Газа. Однак відповіді не було", - написала у своєму мікроблозі на Twitter представник армійської прес-служби Авіталь Лейбович.

За даними організаторів місії, в Газу з порту Фатіха на південно-заході Туреччини направляються два судна зі складу "Флотилії свободи" з 27 міжнародними правозахисниками і з вантажем гуманітарної допомоги на борту.

Як відомо, у травні 2010 року біля берегів Гази ізраїльські військові атакували конвой судів з гуманітарним вантажем "Флотилія свободи", дев'ять його учасників (переважно громадяни Туреччини) були вбиті.

Після інциденту відносини між Туреччиною та Ізраїлем, які до того тісно співпрацювали у військово-політичній сфері, різко загострилися. Анкара оголосила про перегляд відносин з Тель-Авівом, відкликала свого посла, а турецький прем'єр Таїп Ердоган неодноразово звинувачував Ізраїль у проведенні політики "державного тероризму" і вимагав офіційних вибачень і компенсації сім'ям загиблих.

Ізраїль у свою чергу послабив блокаду сектора Газа, але залишив заборону на проїзд громадян анклаву через його територію і ввезення товарів подвійного призначення.

Читайте також:

На кордоні Ізраїля і Гази розгорівся бій

Іран заявив, що готовий до війни з Ізраїлем

Ізраїль провів випробування балістичної ракети

Повʼязані теми:

Наступна публікація