Ізраїль погодився на міжнародне розслідування інциденту із "Флотилією свободи"

Комісію очолить колишній прем'єр-міністр Нової Зеландії Джефрі Палмер. До її складу також увійдуть представники ООН, США, Ізраїлю й Туреччини.

Ізраїль погодився на міжнародне розслідування обставин затримання "Флотилії свободи".

Повідомляється, що міністр оборони Ізраїлю Ехуд Барак проінформував про це рішення генерального секретаря ООН Пан Гі Муна.

Як стало відомо, комісію, сформувати яку запропонувала ООН, очолить колишній прем'єр-міністр Нової Зеландії Джефрі Палмер. До її складу повинні ввійти представники ООН, США, Ізраїлю й Туреччини.

Нагадаємо, що затримання ізраїльським спецназом "Флотилії свободи" відбулося 31 травня 2010 року. "Флотилія" направлялася в сектор Гази, начебто, з наміром прорвати трирічну блокаду регіону й передати гуманітарний вантаж його жителям.

На борту суден перебували кілька сотень правозахисників з європейських й арабських країн. Після того, як "Флотилія" відмовилася на вимогу влади проїхати в ізраїльський порт, звідки вантаж обіцяли доставити в сектор Гази каналами ООН, на судна почали висаджуватися ізраїльські військові. За словами військових, на судні перебували наймані бойовики, а вантаж "Флотилії" важко було назвати гуманітарним.

У результаті інциденту загинули дев'ятеро людей (більшість - громадяни Туреччини), ще 30 осіб одержали поранення.

Дії ізраїльських військових засудили кілька десятків країн, а також Рада безпеки ООН. Світове співтовариство неодноразово закликало до проведення міжнародного розслідування обставин того, що сталося, однак Ізраїль збирався обмежитися внутрішнім розглядом за участю міжнародних спостерігачів.

Читайте також:

Ізраїль погодився звільнити судна "Флотилії свободи"

Ізраїльське командування звинуватили у серйозних помилках при штурмі "Флотилії свободи"

При атаці "Флотилії свободи" було застосовано загадкову зброю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: