Ізраїль погодився визнати палестинську державу

Прем'єр Біньямін Нетаньяху висунув дві вимоги: демілітаризація та визнання Ізраїлю державою єврейського народу.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху оголосив про готовність погодитися на створення палестинської держави, якщо вона буде демілітаризованою і визнає Ізраїль за державу єврейського народу.

З такими обмовками глава правого ізраїльського уряду вперше визнав формулу "дві держави для двох народів" як кінцева мета палестино-ізраїльського врегулювання.

"Якщо ми одержимо гарантії демілітаризації і якщо палестинці визнають Ізраїль за єврейську державу, ми будемо готові піти на мирну угоду і дійти створення палестинської демілітаризованої держави поряд з єврейською державою Ізраїль", - сказав Нетаньяху, виступаючи з програмною мовою в Бар-іланськом університеті.

"Без дотримання двох цих умов є серйозні побоювання, що поряд з Ізраїлем буде створена палестинська озброєна держава, яка стане новою базою тероризму, як це сталося з сектором Газу", - продовжив він.

Тому Ізраїль, за словами Нетаньяху, сьогодні просить у міжнародного співтовариства і, в першу чергу, в США "чітких гарантій того, що в рамках постійного врегулювання та територія, яка опиниться в руках палестинців, буде демілітаризована".

"(У палестинців) не буде армії, не буде контролю над повітряним простором, буде створена ефективна система моніторингу для протидії ввезенню зброї на їх території. Цілком очевидне й те, що вони не зможуть укладати військові союзи. Без цього рано чи пізно ми одержимо ще один Хамастан", - пояснив прем'єр.

Назвавши визнання єврейського характеру Ізраїлю "основною умовою" врегулювання, а відмовуа від виконання цієї вимоги - "корінням конфлікту", Нетаньяху закликав погодитися з тим, що проблема мільйонів палестинських біженців розв'язуватиметься "поза межами Ізраїлю".

"Вимога розселити палестинських біженців в межах Ізраїлю підриває існування Ізраїлю як держави єврейського народу... Справедливість і логіка вимагають, щоб проблема палестинських біженців розв'язувалася поза межами Ізраїлю. У цьому є широкий національний консенсус. Вважаю, що за наявності доброї волі і міжнародних інвестицій цю гуманітарну проблему можна розв'язати раз і назавжди", - сказав глава кабінету.

Визнавати єврейський характер сусідньої держави палестинське керівництво вже відмовилося, також розглядаючи це питання у зв'язку з проблемою біженців, охочих повернутися в межі сучасного Ізраїлю.

Нетаньяху повторив заяви про відмову від розділу Єрусалиму з палестинцями, які претендують щонайменше на східну частину міста, і наміри продовжити будівництво у межах існуючих єврейських поселень для задоволення потреби їх демографічного розвитку.

"Територіальне питання обговорюватиметься в рамках параметрів остаточного врегулювання. Поки у нас немає наміру будувати нові поселення або експропріювати землю для розширення вже існуючих. Але є необхідність дати можливість поселенцям жити нормальним життям, дозволити матерям і батькам ростити своїх дітей, як вся решта сімей по всьому світу", - сказав прем'єр.

Природне зростання поселень, право на який відстоює кабінет Нетаньяху, стало ледве не головним подразником в його відносинах з США, а палестинське керівництво відмовляється відновлювати мирний діалог з Ізраїлем до повного припинення поселенського будівництва.

У свою чергу, Нетаньяху знов виразив готовність негайно і без попередніх умов повернутися за стіл переговорів з палестинцями, а також вести діалог про світ зі всіма арабськими країнами.

Читайте також:

Ізраїль не буде наносити ракетні удари по Ірану

Ізраїль пропонує зробити батьківщиною палестинців Йорданію. Її згоди ніхто не питав

Ізраїль вперше публічно виступив проти планів США

В Ізраїлі паспорти видаватимуть лише після присяги на вірність державі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: