Ізраїль погодився звільнити судна "Флотилії свободи"

Турецькі судна, що належать приватним фірмам, знаходяться в ізраїльських портах Ашдод і Хайфа з того моменту, як їх атакував ізраїльський спецназ.

Ізраїльська влада погодилася відпустити три турецькі судна, що входили до складу "Флотилії свободи". Про це 24 липня повідомила газета Haaretz.

Турецькі судна, що належать приватним фірмам, знаходяться в ізраїльських портах Ашдод і Хайфа з того моменту, як їх атакував ізраїльський спецназ. Туреччина офіційно звернулася до ізраїльської влади з вимогою звільнити суду. Спочатку Ізраїль відповів, що ця вимога буде задоволена, лише якщо будуть надані гарантії, що дані судна більше ніколи не увійдуть до складу "Флотилії свободи".

Однак тепер влада погодилися відпустити суду без гарантій. У найближчі дні в Ашдод і Хайфу прийдуть турецькі буксири, які заберуть судна "Флотилії свободи".

Нагадаємо, "Флотилія свободи" створена низкою європейських правозахисних організацій. Судна цієї флотилії вже вісім разів привозили гуманітарну допомогу в Сектор Гази, блокований Ізраїлем. У дев'ятий раз флотилія попрямувала до Сектора Гази в кінці травня 2010 року.

У ніч на 31 травня на одне з суден, що йшло під прапором Туреччини, висадилися ізраїльські спецназівці. Вони вбили дев'ять пасажирів судна. Ізраїльська сторона стверджує, що пасажири першими напали на спецназівців із зброєю. Тим не менше, дії Ізраїлю засудив Рада безпеки ООН, а також низка європейських та близькосхідних країн. Туреччина відкликала з Ізраїлю посла. Троє іспанців, що знаходилися на суднах "флотилії свободи", подали на владу Ізраїлю в Високий суд Іспанії.

Після інциденту Ізраїль пом'якшив блокаду Сектора Газа, розширивши список товарів, дозволених до провезення на дану територію. Гуманітарний вантаж з суден, відконвойований в ізраїльські порти, був вилучений з обіцянкою передати його в Сектор Газа. Затриманих іноземців депортували.

Читайте також:

Іспанські активісти з "флотилії свободи" подали до суду на Ізраїль

Ізраїльське командування звинуватили у серйозних помилках при штурмі "Флотилії свободи"

Судно з "Флотилії свободи" знову прямує до Гази

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: