Ізраїль послабив блокаду сектора Газа

Уряд Ізраїлю вирішив пом'якшити сухопутну блокаду сектора Газа - лібералізувати систему допуску до Гази промислових товарів. Про морську блокаду не сказано ані слова.

Ізраїльська влада погодилася пом'якшити режим сухопутної блокади сектора Газа: тепер в регіон, який контролює ХАМАС, будуть направлятися великі обсяги гуманітарної допомоги.

Як повідомив представник уряду Ізраїлю, рішення про послаблення режиму блокади було ухвалене 17 червня на спеціальному засіданні військово-політичного кабінету міністрів.

"Була досягнута згода лібералізувати систему допуску до Гази промислових товарів та збільшити обсяги ввезення матеріалів, призначених для використання у цивільних проектах, які перебувають під міжнародним контролем", - йдеться в заяві ізраїльського кабінету.

Список товарів не уточнюється, проте раніше ізраїльські міністри зазначали, що "існуючі процедури із забезпечення безпеки та запобігання ввезення до Гази зброї і військових матеріалів залишаться незмінними".

Крім того, в опублікованій заяві мова йде тільки про сухопутну блокаду сектора Газа - про морську не сказано ані слова.

Цілком можливо, що на рішення Ізраїлю про пом'якшення режиму блокади вплинула реакція міжнародної громадськості на події 31 травня, коли кораблі ВМС Ізраїлю в Середземному морі атакували "флотилію свободи" - караван із шести судів, які йшли з Туреччини до сектора Газа з гуманітарним вантажем і європейськими правозахисниками на борту. Тоді в результаті спецоперації загинули 9 осіб, кілька десятків отримали поранення.

Тим часом депутати Європарламенту в четвер проведуть підсумкове голосування за резолюцією, яка засуджує непропорційне застосування сили ізраїльськими військовими в інциденті з "флотилією свободи". Парламентарії також в черговий раз мають намір закликати до повного зняття блокади із сектора Газа.

Читайте також:

Сирія: Ізраїль поставив Близький Схід на порозі війни

Іран відправив "флотилію свободи", щоб прорвати блокаду сектора Газа

Ізраїльські танки увійшли в сектор Газа

Турецький міністр закликав НАТО відправити кораблі до берегів Гази

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: