Ізраїль припинив бойові дії в Газі

Ізраїль припинив бойові дії в секторі Газа.

Ізраїль в ніч на неділю припинив бойові дії в секторі Газа, завершивши тритижневу операцію проти палестинських бойовиків, повідомив представник прес-служби Армії оборони Ізраїлю.

"З двох годин ночі наші сили припинили вогонь", - сказав він.

Не дивлячись на перемир'я, ізраїльські війська на невизначений час залишаються в анклаві і зберігають за собою право відповідати на палестинський обстріл.

"Армія оборони Ізраїлю підкреслює, що війська жорстко реагуватимуть на будь-який напад на ізраїльських громадян або солдат", - говориться в повідомленні, яке опублікувала армійська прес-служба.

Війська, що брали участь в операції, повинні отримати наказ про передислокацію "в межах сектора Газа з врахуванням оцінок ситуації у сфері безпеки", з особовим складом проводиться інструктаж про правила вживання зброї в умовах, що змінилися, сказано в прес-релізі.

При цьому армія доки залишає в силі інструкції цивільному населенню, що живе в зоні досяжності палестинських ракет, і також не рекомендує палестинцям квапитися з поверненням в прикордонні райони сектора Газа.

Військові не унеможливлюють "продовження ракетного обстрілу з врахуванням цинічного прагнення ХАМАС залишити за собою "останнє слово", говориться в повідомленні прес-служби.

Правлячий в секторі Газа рух ХАМАС вже оголосив про намір продовжити опір до виводу ізраїльських військ і зняття блокади анклава.

Рішення про припинення вогню було затверджене напередодні увечері військово-політичним кабінетом Ізраїлю, який визнав всі цілі кампанії досягнутими.

"Наші цілі в тому вигляді, в якому вони були визначені, коли ми починали операцію, повністю досягнуті і навіть більш того. ХАМАС зазнав важких втрат з точки зору як військового потенціалу, так і інфраструктури його режиму", - сказав прем'єр-міністр Ехуд Ольмерт в телезверненні до нації.

Військова операція в секторі Газа йшла три тижні і забрала життя 1,2 тисяч палестинців і 13 ізраїльтян.

Читайте  також:
ХАМАС відмовився від перемир’я з Ізраїлем
Ізраїль та ХАМАС домовились про двотижневе перемир'я
Ізраїль використовує заборонені розривні кулі


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: