Ізраїль пропонує зробити батьківщиною палестинців Йорданію. Її згоди ніхто не питав

Половина депутатів у Кнесеті готова розглядати законопроект, за яким палестинці повинні стати громадянами Ізраїлю, а Йорданія вже фактично - палестинська держава.

Ізраїльський парламент розглядає пропозиція про те, щоб зробити Йорданію офіційною батьківщиною палестинців, які нині живуть на Західному березі річки Йордан.

За те, щоб винести пропозицію на подальше обговорення в Комітеті із закордонних справ і оборони, висловилися 53 з 120 членів парламенту.

Пропозиція передбачає, що палестинці, які мешкають на Західному березі, повинні або стати жителями Ізраїлю, або отримати громадянство Йорданії, яка, на думку авторів проекту, фактично вже є палестинською державою, оскільки більше половини йорданців веде своє походження від палестинців. При цьому Йорданію ніхто не запитав, чи підтримує вона такий план.

Ізраїльські чиновники стверджують, що голосування в Кнесеті не відображає позицію уряду і навряд чи ляже в основу офіційної політики. Проте для багатьох в Йорданії цей законопроект символізує побоювання з приводу нового консервативного уряду Ізраїлю і відсутності прихильності мирному процесу.

"Він (законопроект) наробив багато шкоди, - стверджує член парламенту Йорданії Мамдух Аббаді. - Навіть якщо він не пройде, дуже важливо, що 53 члени парламенту (Кнесета) схвалили його в першому читанні. Ми не можемо думати, що це було зроблено лише напоказ, така реальна точка зору ізраїльських парламентарів, а вони представляють народ".

Минулого тижня міністр закордонних справ Йорданії викликав ізраїльського посла, щоб передати офіційне послання з відкиданням цієї ідеї і закликом до Ізраїлю зупинити розгляд законопроекту.

Читайте також:

Ізраїль вперше публічно виступив проти планів США

В Ізраїлі паспорти видаватимуть лише після присяги на вірність державі

Кандидат у президенти Ірану обіцяє покінчити з Ізраїлем одним ударом

Ізраїль ввів режим ізоляції палестинських теріторій

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: