Ізраїль провокує Сирію?

Сирія називає провокацією порушення свого повітряного простору ізраїльськими літаками й обстріл сирійської території.

Сирія називає провокацією порушення свого повітряного простору ізраїльськими літаками й обстріл сирійської території, заявило офіційне джерело сирійському агентству САНУ, тоді як Ізраїль відмовляється офіційно коментувати повідомлення сирійських ЗМІ, повідомляє прес-служба Армії оборони Ізраїлю.

"Сирія розцінює порушення свого повітряного простору з боку ізраїльських ВПС та обстріл ними сирійської території як провокаційні дії та залишає за собою право на асиметричну відповідь", - наводить агентство САНА слова джерела.

На думку ряду експертів, цей інцидент створив ґрунт для того, щоб вважати вірогідними численні міркування про можливий початок війни між Сирією та Ізраїлем, опубліковані в пресі обох країн.

Як повідомило в четвер, 6 вересня, САНА, два літаки ізраїльських ВПС перетнули вдосвіта сирійський повітряний простір на північному сході країни з боку Середземного моря. На низькій висоті вони продовжили політ над сирійською територією, і по них був відкритий вогонь сірійських ВПС.

Залишаючи сирійський повітряний простір, ізраїльські літаки випустили декілька снарядів по прикордонній сирійській провінції Дейр-Зор, що не призвело до жертв і руйнувань.

Тим часом представник ізраїльського військового відомства спростував факт порушення літаками ВПС країни сирійського повітряного простору.

Подана в 2006 році до СБ ООН скарга Сирії на порушення свого повітряного простору з боку ізраїльських ВПС залишилася без адекватної відповіді.

Раніше на прес-конференції в Римі ізраїльський президент Шимон Перес виключив можливість укладення миру з Сирією у найближчому майбутньому, заявивши, що Сирія не хоче йти на прямі переговори з Ізраїлем. Він поклав на Дамаск відповідальність за відсутність прогресу в справі укладення миру між двома країнами.

Ізраїль офіційно не коментуватиме повідомлення сірійських ЗМІ про вторгнення ізраїльської авіації у повітряний простір Сирії, повідомила прес-служба Армії оборони Ізраїлю.

"Наша реакція така - ми не коментуємо подібні повідомлення", - сказала співробітниця армійської прес-служби.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: