Ізраїль та ХАМАС домовились про двотижневе перемир'я

Ізраїль та ХАМАС домовилися про перемир'я, повідомляє ізраїльська газета. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Ізраїль та ХАМАС досягли домовленості про двотижневе перемир'я, повідомили ізраїльській газеті Yedioth Ahronoth неназвані джерела в палестинських структурах. За їхніми даними, воно повинне вступити в силу протягом 72 годин починаючи з вечора 15 січня.

Однією з умов домовленості є згода обох сторін на присутність в зоні конфлікту міжнародних спостерігачів. Крім того, Ізраїль і ХАМАС нібито домовилися і з питання незаконних постачань зброї в сектор Газа, а також про зняття блокади сектора Газа, відкриття КПП і обговоренні термінів виведення ізраїльських військ із зони конфлікту.

Які подробиці всіх цих домовленостей, невідомо, проте Yedioth Ahronoth вдалося з'ясувати, що Ізраїль нібито зажадає повного припинення терористичної діяльності як від ХАМАС, так і від інших палестинських рухів.

Крім цього, Ізраїль представить список з п'яти тисяч людей, яким буде заборонено перетинати кордон сектора Газа з Єгиптом через КПП Рафіах. Як відзначає агентство, якщо за обумовлений для перемир'я термін врегулювати всі питання не вдасться, висока ймовірність того, що військові дії поновляться.

Раніше МЗС Єгипту повідомило про те, що Ізраїль дав згоду на єгипетську ініціативу, що припускає припинення вогню, за підсумками переговорів єгипетських дипломатів з представником міністерства оборони Ізраїлю Амосом Гіладом. Проте пізніше Ізраїль спростував цю інформацію, офіційно не підтвердивши, що домовленість про перемир'я досягнута. ХАМАС, нагадаємо, погодився на перемир'я 14 січня.

Відзначимо також, що в четвер пізно увечері, за дорученням прем'єр-міністра Ізраїлю Ехуда Ольмерта, в США вилетіла голова МЗС Ізраїлю Ципі Лівні. Вона приєднається до напередодні прибулих в США ізраїльських дипломатів з метою підписання міжнародної угоди про припинення незаконних постачань зброї в сектор Газа. Нагадаємо, така угода є однією з вимог, висунутих Ізраїлем у відповідь на заклики світової спільноти про припинення вогню.

Читайте також:

ХАМАС готовий на перемир'я з Ізраїлем

ООН згортає гуманітарні операції в секторі Газа

Убитий один з лідерів ХАМАС

ХАМАС готовий на перемир'я з Ізраїлем

ООН згортає гуманітарні операції в секторі Газа

Убитий один з лідерів ХАМАС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: