Ізраїль та Іран вперше за 30 років обговорили ядерне питання

За даними ізраїльських ЗМІ, Іран та Ізраїль за заритими дверима провели переговори з ядерної проблематики. Це перші переговори між країнами за 30 років.

Представники Ізраїлю та Ірану у вересні провели в Єгипті переговори з ядерної проблематики, які стали першими контактами двох країн за останні 30 років.

З ізраїльської сторони у переговорах брала участь директор з політики та контролю у сфері озброєнь Комісії з атомної енергії Мейрав Зафар-Одіз. Іран був представлений Алі Ашгар Солтані, який є постійним представником Ірану в МАГАТЕ.

Переговори пройшли в рамках форуму, який був організований Міжнародною комісією з ядерного нерозповсюдження і роззброєння.

Спілкування, в ході якого порушувалися теми нерозповсюдження ядерної зброї на Близькому Сході, оголошення регіону без'ядерної зоною і використання атомної енергії в мирних цілях, проходило за закритими дверима в присутності представників декількох арабських і європейських країн, а також США.

Зафар-Одіз дала зрозуміти, що Ізраїль вважає без'ядерний Близький Схід привабливою перспективою, але буде готовий вільно обговорювати цю тему тільки після докорінної зміни військово-політичної ситуації в регіоні, що включає вирішення близькосхідного конфлікту та узгодження механізмів регіональної безпеки. Про якийсь прорив у відносинах двох країн не повідомляється.

Нагадаємо, країни Заходу підозрюють Іран у спробі створити ядерну зброю. Тегеран у свою чергу, заявляє, що його ядерна програма носить виключно мирний характер.

У той же час Ізраїль, на думку більшості експертів, є єдиною країною на Близькому Сході, яка володіє ядерною зброєю. Ізраїль офіційно цей факт не підтверджує, але і не спростовує.

Читайте також:

Іран відмовився збагачувати уран за кордоном

ЗМІ: після грудня Ізраїль атакує Іран

Іран нанесе удар "по самому центру Ізраїлю"

Ізраїль попередив Іран: послав у Суецький канал свою субмарину
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: