Ізраїль успішно випробував систему ПРО малої і середньої дальності

В ході фінальних стрільб, які були проведені в понеділок, 19 липня, протиракети "Залізного куполу" одночасно вразили кілька цілей, випущених з різних напрямків.

Міністерство оборони Ізраїлю оголосило про успішне завершення випробувань і швидкої постановки на озброєння системи протиракетної оборони "Залізний купол", яка здатна перехоплювати найпростіші реактивні снаряди, що становлять основу арсеналів палестинських і ліванських бойовиків.

В ході фінальних стрільб, які були проведені в понеділок, 19 липня, протиракети "Залізного куполу" одночасно вразили кілька цілей, випущених з різних напрямків. Відповідно до прес-релізу, перші дві батареї подібного типу заступлять на бойове чергування вже до листопада.

Військові розраховують, що "Залізний купол" стане адекватною відповіддю на реактивні снаряди малої дальності типу "Касам" і "Катюша", тисячі яких перебувають на озброєнні палестинських угруповань сектора Газа і ліванського руху "Хезболла".

Стимулом до розробки такої системи стала Друга ліванська війна 2006 року, за час якої на північ Ізраїлю обрушилися 4000 ракет, і багаторічні обстріли півдня країни, інтенсивність яких вдалося знизити тільки після операції "Литий свинець", що забрала взимку 2008-09 років життя півтори тисячі палестинців.

До недоліків "Залізного куполу" прийнято відносити порівняно високу вартість кожного перехоплення - кілька десятків тисяч доларів проти кількох сотень, в які обходиться виробництво палестинського "Кассама".

З іншого боку, розробники запевняють, що система здатна прорахувати траєкторію кожної виявленої цілі і просто ігнорує ракети противника, що не представляють реальної загрози для об'єктів , що обороняються.

Читайте також:

Міноборони РФ назвало дату випробувального пуску "Булави"

Польща допустить росіян інспектувати ПРО

США запустили міжконтинентальну ракету з трьома боєголовками

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: