Ізраїль відкрив на Голанських висотах поселення, назване на честь Трампа

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

16 червня відбулася церемонія відкриття знака із назвою поселення.

Прем'єрміністр Ізраїлю Бенджамін Нетаньяху у неділю відкрив нове поселення на Голанських висотах, назване на честь президента США Дональда Трампа.

Про це повідомляє AFP.

Нове поселення назвали Рамат Трамп ("Висоти Трампа"). 16 червня відбулася урочиста церемонія відкриття знака із назвою нового поселення та зображенням ізраїльського і американського прапорів.

"Голани є ізраїльськими і залишаться ними завжди", - заявив Нетаньяху, назвавши Трампа "великим другом, який прийняв рішення, що раніше ніколи не приймалися".

"Дякую прем'єрміністрові Нетаньяху і державі Ізраїль за цю велику честь!", – написав Трамп у Twitter.

Будівництво населеного пункту заплановано в районі на півночі Голанських висот, в якому зараз проживають чотири сім'ї поселенців. Коли почнеться будівництво, наразі невідомо.

Нагадаємо, 25 березня президент США Дональд Трамп підписав указ про проголошення суверенітету Ізраїлю над Голанськими висотами. ООН, коментуючи це рішення Сполучених Штатів, заявила, що політика стосовно Голанських висот залишається незмінною – суверенітет Ізраїлю над цією територією не визнається.

Голанські висоти - це спірна територія, яку вважають своєю Сирія та Ізраїль. До 1967 року вони входили до складу Сирії, але армія Ізраїлю захопила більшу частину цієї території під час Шестиденної війни у червні 1967 року. Тепер сирійські та ізраїльські сили розділяє демілітаризована лінія. У грудні 1981 року парламент Ізраїлю ухвалив закон про поширення ізраїльської юрисдикції на Голанські висоти, але ООН не визнала цього рішення.

ВідеоНа Голанських висотах може з'явитися поселення на честь Трампа

У таких спосіб Беньямін Нетаньягу хоче віддячити американському лідеру за офіційне визнання цієї території частиною Ізраїля. Таке рішення Дональд Трамп ухвалив у березні. З ним категорично не погодилися представники Євросоюзу, члени Радбезу ООН та союзники США на Близькому Сході.  

На Голанських висотах може з'явитися поселення на честь Трампа

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції