Ізраїль відпустить 90 палестинців

На знак доброї волі з нагоди мусульманського свята Рамадан Ізраїль має намір звільнити 90 палестинських ув'язнених, на чиїх руках немає крові ізраїльтян.

Ізраїльський уряд проголосував у неділю за дострокове звільнення 90 ув'язнених палестинців як жест доброї волі, приурочений до мусульманського свята Рамадан, передає місцеве радіо.

Ув'язнені, що амністуються, належать до правлячого палестинського руху ФАТХ і декількох менш крупних угрупувань. Вони відбувають покарання за силові дії антиізраїльського спрямування, але у жодного з них "немає на руках крові ізраїльтян".

Поіменний список ув'язнених буде, як очікується, представлений у неділю на затвердження спеціальної урядової комісії. Після цього його опублікують, і у громадськості буде 48 годин для того, щоб оскаржити звільнення того або іншого палестинця.

Перед тим, як вийти на свободу, всі ув'язнені за умов амністії повинні дати письмове зобов'язання не брати участь у терористичній діяльності.

Всього у в'язницях Ізраїлю знаходяться близько 10 тисяч палестинців.

Попередня амністія відбулася в липні. Тоді на свободу вийшли 255 палестинців.

Ізраїльські власті мотивували їхнє звільнення необхідністю укріпити позиції голови Палестинської національної адміністрації Махмуда Аббаса в протистоянні з ісламістами з бунтівного руху ХАМАС.

Разом із тим, як передає агентство Рейтер, палестинський міністр у справах ув'язнених Ашраф аль-Аджрамі вважає безглуздим цей жест з боку Ізраїлю, оскільки тисячі палестинців усе одно залишаються в ізраїльських в'язницях.

"Ізраїль говорить про жест доброї волі, але якщо вони хочуть показати добру волю, тоді треба звільнити тисячу ув'язнених або більше, а не сто," - сказав Аль-Аджрамі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: