Ізраїль відзначає 62-у річницю незалежності

Як і всі інші ізраїльські свята, День незалежності відзначається за єврейським місячним календарем - 5-го дня місяця іяра, який цього року припав на 19-20 квітня.

Ізраїль святкує 62-у річницю прийняття Декларації про незалежність, яка проголосила утворення єврейської держави.

Підписання документа відбулося 14 травня 1948 року, чинності він набув наступного дня - 15 травня. Але, як і всі інші ізраїльські свята, День незалежності відзначається за єврейським місячним календарем - 5-го дня місяця іяра, який цього року припав на 19-20 квітня.

Урочистості розпочалися в понеділок, 19 квітня, увечері на горі Герцля в Єрусалимі з офіційної церемонії, яка одночасно завершила День пам'яті полеглих воїнів і жертв терактів. Державний прапор, приспущений на знак скорботи за загиблими, було знову піднято, і громадяни країни, обрані за найбільш значні досягнення в різних сферах діяльності, запалили 12 факелів, що символізують "12 колін ізраїлевих".

Прем'єр-міністр Біньямін Нетаньяху, виступаючи з урочистою промовою, заявив, що Ізраїль швидко стає регіональною економічною і глобальною технологічною наддержавою. Він також зазначив, що не знає в історії "жодного іншого народу, який було б розсіяно по світу, який втратив контроль над своєю долею, але зміг повернутися на рідну землю і знайти на ній суверенітет".

У вівторок, за традицією, офіційна частина свята зведена до мінімуму. По всій країні відбуваються вуличні концерти і дні відкритих дверей на армійських базах, виступи пілотів і парашутистів, парад кораблів ВМС уздовж узбережжя країни. При цьому більшість ізраїльтян воліють відзначати річницю на пікніках.

Водночас, є кілька категорій ізраїльських громадян, які День незалежності принципово не святкують. Це значна частина арабів, які вважають утворення єврейської держави національною катастрофою, а також ультраортодоксальні євреї, які вважають, що Ізраїль повинен створити месія.

Читайте також:

Ізраїль не віддасть Україні вінницьку терористку

Екс-прем'єр Ізраїлю став головним підозрюваним у справі про корупцію

Російський Генштаб розкрив плани США та Ізраїлю розбомбити Іран

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: