Ізраїль використовує заборонені розривні кулі

Ізраїль використовує проти палестинців заборонені розривні кулі. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Під час операції в секторі Газа Ізраїль використовує проти палестинців заборонені розривні кулі останнього покоління. Це стверджують норвезькі медики, які провели десять днів в одній з лікарень сектора Газа. Офіційний Ізраїль доки не відреагував на це повідомлення. Раніше ізраїльська влада не підтвердила інформацію про вживання в анклаві забороненого "білого фосфору".

За словами норвезьких лікарів, в деяких поранених помічені сліди, нанесені вибухом щільних інертних металів. На цій підставі медики зробили висновок, що в секторі застосовувалися новітні розривні кулі, які заподіюють набагато серйозніші поранення, ніж звичайні боєприпаси. Потрапляючи в тіло людини, вони буквально видирають шматки плоті.

Один з норвезьких лікарів заявив, що за 30 років роботи в гарячих точках світу він ніколи не стикався ні з чим подібним і закликав розслідувати ці факти, оскільки використання будь-яких розривних куль заборонене міжнародними конвенціями.

Раніше правозахисники з організації Human Rights Watch звинуватили Ізраїль у використанні інших заборонених боєприпасів - фосфорних. "Білий фосфор" може використовуватись для створення димової завіси, як засіб виказування цілі я і в запальних бомбах.

Відповідно до третього протоколу Женевської конвенції від 1983 року "Про заборону або обмеження вживання конкретних видів звичайної зброї, які можуть вважатися такими, що наносять надмірні пошкодження або що мають невибіркову дію", використання фосфорних боєприпасів проти цивільних осіб і військових об'єктів в населених районах заборонено. Проте Ізраїль не входить до числа держав, що підписали і ратифікували протокол.

Тим часом наземна фаза операції в секторі Газа продовжується. Ізраїльські війська в ніч на вівторок підсилили натиск на палестинські позиції, входивши в місто Газа з нових напрямів і просуваючись вглиб міських кварталів. Прес-служба Армії оборони Ізраїлю повідомила, що в нічних боях поранено вісім військовослужбовців, у тому числі один важко. Деякі з них постраждали від вогню своїх же військ.


Читайте також:
Ізраїль помилково завдав удару по Єгипту
В Ізраїлі не знають, що робити з операцією в секторі Газа
У Нью-Йорку протести проти війни в Газі завершилася побиттям поліцейських

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: