Ізраїль використовує заборонену зброю

Міжнародні правозахисники звинувачують Ізраїль у використанні проти Палестини забороненої зброї. Деталі - на відео (без коментарів. АР).


Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch звинуватила ізраїльську армію в неодноразовому використанні заборонених боєприпасів, начинених білим фосфором, в секторі Газа. Про це йдеться в прес-релізі організації, опублікованому на її офіційному сайті.

Як наголошується в документі, правозахисники 9 і 10 січня зафіксували розриви снарядів з білим фосфором, випущених наземною артилерією поряд з Газою і табором біженців в місті Джабалія. Співробітники HRW заявляють, що білий фосфор має побічний запалюючий ефект, який може спричинити серйозні опіки, а також підпалити споруди, поля та інші цивільні об'єкти. Загроза для мирних жителів посилюється високою щільністю населення в Газі. Організація закликала Ізраїль негайно припинити використання подібних боєприпасів.

Конвенція ООН про звичайні озброєння забороняє використання боєприпасів, начинених білим фосфором. Проте, випадки застосування такого озброєння цілим рядом країн фіксується досить часто. Так, США під тиском громадськості були вимушені визнати, що у 2004 році застосовували фосфорні бомби для придушення заколоту в іракському Ель-Фалуджі. Снаряди з білим фосфором армія Ізраїлю застосовувала також під час війни з ліванським рухом "Хезболла" у 2006 році.

Нагадаємо, військова операція Ізраїлю "Литий свинець" проти радикального руху ХАМАС в секторі Газа триває вже 2 тижні. За останніми даними, за цей час загинули близько 800 палестинців, більше 3,5 тис. отримали поранення, причому більшість з постраждалих - мирні жителі. З ізраїльської сторони втрати менші: 13 убитих, з них 10 - військовослужбовці.


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: