Ізраїль за заборону участі радикалів у виборах

Ізраїль закликає розробити міжнародні стандарти, що забороняють участь збройних формувань у демократичних виборах.

Голова МЗС Ізраїлю Ципі Лівні закликала держави ООН розробити єдині міжнародні стандарти, що забороняють участь збройних формувань у демократичних виборах.

"Сьогодні з цієї трибуни я закликаю міжнародне співтовариство ухвалити на глобальному рівні те, про що просять нації, - універсальні стандарти демократичних виборів. Нам потрібен такий універсальний демократичний кодекс, який зажадав би від тих, хто шукає легітимізації через демократичні процедури, визнати принцип монопольного права держави на використання військової сили, відмову від расизму й насильства", - заявила Лівні з трибуни ООН.

На її думку, неможливо визнати законними й демократичними такі вибори, внаслідок яких до влади приходять екстремістськи налаштовані збройні угрупування, як ХАМАС або "Хезболла", як це було в Палестині чи Лівані.

"Жодна справжня демократія на Землі не дозволяє брати участь у виборах збройним формуванням або угрупуванням з расистською чи насильницькою поведінкою. Але деякі з них демонструють подвійні стандарти, що не може не турбувати", - сказала голова МЗС Ізраїлю.

Вона зауважила, що вороги демократії нерідко використовують у своїй боротьбі демократичні ж методи, що вимагає негайної реакції націй.

"Такі групи, як ХАМАС і "Хезболла", потрібно поставити перед ясним вибором - між шляхом насильства і шляхом закону. Їх не можна поєднати. І точно такий самий жорсткий вибір потрібно поставити перед радикальним режимом Ірану", - сказала Лівні, що звинуватила Тегеран в "спонсорстві тероризму".

Вона висловила думку, що близькосхідний конфлікт має не територіальну, а цивілізаційну підоснову та є лінією фронту між прихильниками тоталітаризму й екстремізму з одного боку, і прихильниками демократичних цінностей - з іншого.

Лівні підтвердила, що Ізраїль готовий піти на територіальні поступки заради побудови двох держав, що жили б у мирі, - Ізраїлю й Палестини, проте висловила сумнів, що їх створення покладе край близькосхідному конфліктові.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: