Ізраїль захистить свої кордони залізним куполом

Система "Залізний купол" може бути запущена вже в листопаді поточного року.

Ізраїль встановить над своїми кордонами "Залізний купол", дана система розроблена місцевими фахівцями перехоплює снаряди малої дальності, які використовують бойовик Хізбалла і ХАМАС.

Головним недоліком даного винаходу є дуже висока вартість. Залізний купол обійшовся Ізраїлю в 240 мільйонів доларів, тому скептики вже назвали його золотим.

Особливість системи полягає в тому, що вона здатна перехоплювати ракети і мінометні снаряди калібру 120 міліметрів на дуже низьких висотах і на дуже близькому радіусі дії, приблизно від 3 до 4 кілометрів.

Як повідомив представник армії оборони Ізраїлю Ар'є Шелікар, система Залізний купол може бути запущена вже в листопаді поточного року. Вона довела свою ефективність на випробуваннях і здатна захистити жителів півдня і півночі країни від ракетних атак ХАМАС або Хезболли.

Система здатна відстежити одночасно декілька запусків ракет, моментально прорахувати можливі траєкторії і точно випустити зустрічні ракети. Причому так, щоб від осколків вибуху не постраждали жителі міста.

"Ця система здатна відразу ж визначити, які ракети впадуть в ізраїльському населеному пункті, а які на пустирі, щоб збивати тільки ті, що становлять реальну загрозу для наших людей", - зазначає бригадний генерал у відставці, співробітник Інституту національної безпеки Ізраїлю Шломо Бром.

Посилення обстрілів і поліпшення якості палестинських ракет змусили ізраїльтян у терміновому порядку розробити унікальні системи захисту. Однак відставні воєначальники з Інституту національної безпеки зі скепсисом оцінюють ефективність Залізного куполу.

Також генерал додав, що для забезпечення безпеки на півдні, потрібно двадцять таких систем, а фінансування вистачило лише на дві.

Як повідомляє джерело, "Залізний купол" не здатний знищити ракети з радіусом дії від 40 кілометрів, а у ХАМАСу в Газі й у Хезболли в Лівані таких ракет зараз у надлишку.

Нагадаємо, 12 липня повідомлялося, що представник угрупування Хізбалла на півдні Лівану шейх Набіль Каук заявив, що у його угруповання є список військових цілей в Ізраїлі, за яким буде завдано удару у разі нової війни.

Читайте також:

Ізраїль успішно випробував систему ПРО малої і середньої дальності

Міноборони РФ назвало дату випробувального пуску "Булави"

Польща допустить росіян інспектувати ПРО

США запустили міжконтинентальну ракету з трьома боєголовками

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: