Ізраїль заявив, що захоплення "Флотилії свободи" не порушило міжнародного права

За словами членів комісії, що досліджувала інцидент, вогонь по пасажирах судна був відкритий ізраїльськими військовослужбовцями в порядку самооборони.

 Дії ізраїльських військових під час операції з перехоплення "Флотилії свободи" в травні 2010 року не суперечили нормам міжнародного права. Про це говориться в опублікованій у неділю першій частині доповіді комісії Тіркеля.

Як відомо, "Флотилію свободи", що йшла на прорив блокади сектора Газа з вантажем гуманітарної допомоги та делегацією правозахисників, ВМС Ізраїля перехопили в Середземному морі в ніч на 31 травня.

У ході операції загинули дев'ять учасників плавання - турків за національністю, десятки були поранені, сотні опинилися за гратами і пізніше були депортовані. Поранення отримали також семеро ізраїльських "командос".

Застосування сили ізраїльська влада назвала самозахистом і поклали відповідальність за кровопролиття на учасників і організаторів "Флотилії свободи".

"Вогонь по пасажирах судна був відкритий ізраїльськими військовослужбовцями в порядку самооборони. Солдати діяли професійно, з огляду на опір, що їм чинили на кораблі ", - йдеться у тексті доповіді комісії.

Комісія під керівництвом відставного судді ізраїльського Верховного суду Якова Тіркеля була створена за рішенням уряду Ізраїлю і має статус" незалежної і громадської".

Як повідомляється, до складу комісії увійшли п'ятеро ізраїльтян і два міжнародних спостерігача - головний військовий прокурор Канади бригадний генерал Кен Уоткін і лауреат Нобелівської премії миру лорд Девід Трімбл з Північної Ірландії.

Крім власного розслідування Ізраїль також делегував свого представника в міжнародну слідчу комісію з розслідування інциденту з "флотилією свободи", створену під егідою ООН, щоправда, за умови, що її повноваження не будуть передбачати допит військовослужбовців, які брали участь в інциденті.

Читайте також:

ООН засудила Ізраїль за інцидент із "Флотилією свободи"

Ізраїльський солдат розграбував судно з "Флотилії свободи"

Глава Міноборони Ізраїлю взяв відповідальність за захоплення "флотилії свободи"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: