Ізраїль заявив, що захоплення "Флотилії свободи" не порушило міжнародного права

За словами членів комісії, що досліджувала інцидент, вогонь по пасажирах судна був відкритий ізраїльськими військовослужбовцями в порядку самооборони.

 Дії ізраїльських військових під час операції з перехоплення "Флотилії свободи" в травні 2010 року не суперечили нормам міжнародного права. Про це говориться в опублікованій у неділю першій частині доповіді комісії Тіркеля.

Як відомо, "Флотилію свободи", що йшла на прорив блокади сектора Газа з вантажем гуманітарної допомоги та делегацією правозахисників, ВМС Ізраїля перехопили в Середземному морі в ніч на 31 травня.

У ході операції загинули дев'ять учасників плавання - турків за національністю, десятки були поранені, сотні опинилися за гратами і пізніше були депортовані. Поранення отримали також семеро ізраїльських "командос".

Застосування сили ізраїльська влада назвала самозахистом і поклали відповідальність за кровопролиття на учасників і організаторів "Флотилії свободи".

"Вогонь по пасажирах судна був відкритий ізраїльськими військовослужбовцями в порядку самооборони. Солдати діяли професійно, з огляду на опір, що їм чинили на кораблі ", - йдеться у тексті доповіді комісії.

Комісія під керівництвом відставного судді ізраїльського Верховного суду Якова Тіркеля була створена за рішенням уряду Ізраїлю і має статус" незалежної і громадської".

Як повідомляється, до складу комісії увійшли п'ятеро ізраїльтян і два міжнародних спостерігача - головний військовий прокурор Канади бригадний генерал Кен Уоткін і лауреат Нобелівської премії миру лорд Девід Трімбл з Північної Ірландії.

Крім власного розслідування Ізраїль також делегував свого представника в міжнародну слідчу комісію з розслідування інциденту з "флотилією свободи", створену під егідою ООН, щоправда, за умови, що її повноваження не будуть передбачати допит військовослужбовців, які брали участь в інциденті.

Читайте також:

ООН засудила Ізраїль за інцидент із "Флотилією свободи"

Ізраїльський солдат розграбував судно з "Флотилії свободи"

Глава Міноборони Ізраїлю взяв відповідальність за захоплення "флотилії свободи"

ВідеоІзраїль заявив, що захоплення "Флотилії свободи" не порушило міжнародного права

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: