Ізраїль збирається захищати запаси газу в Середземному морі від "ворожих зазіхань"

Прем'єр-міністр Ізраїлю заявив, що його країна не допустить "ворожих зазіхань" на запаси природного газу на шельфі Середземного моря.

Ізраїль захистить від "ворожих зазіхань" запаси природного газу, знайдені на шельфі Середземного моря. Про це заявив прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху.

Належність великих газових родовищ Левіафан і Тамар, розробку яких веде американо-ізраїльський консорціум, оскаржує Ліван, який формально перебуває у стані війни з Ізраїлем.

"Немає ніякого сумніву в тому, що ці ресурси, цей газовий проект являє собою стратегічну мету для ворогів Ізраїлю ... Тому я вирішив, що Ізраїль візьме участь у захисті цих активів, цього проекту", - заявив Нетаньяху.

З Левіафаном, запаси якого оцінюються в 450 мільярдів кубометрів газу, і сусіднім родовищем Тамар, чий обсяг приблизно в удвічі менший, Ізраїль пов'язує надії на сторіччя енергонезалежності та набуття значущого експортного потенціалу. Знайдені ресурси поставили хрест на планах поставок російського газу на ізраїльський ринок.

Нетаньяху також підтримав пропозицію експертної комісії про двократне підвищення участі держави в прибутках від газовидобутку - до 52% -62%. Він доручив міністру фінансів Ювалю Штайніцу найближчим часом представити відповідний законопроект в уряді з тим, щоб він міг бути максимально швидко переданий на затвердження парламенту.

За словами прем'єра, гроші, які отримає Ізраїль від газовидобутку, підуть в першу чергу на потреби освіти й національної безпеки.

Раніше ЗМІ повідомляли, що Ізраїль розглядає можливість будівництва підводного газопроводу для експорту газу до Європи через Грецію.

Читайте також:

Ізраїль пообіцяв ХАМАСу і Лівану відповідати силою на будь-який напад

США постачатимуть Ізраїлю ядерні технології

Ізраїль дав згоду на зняття блокади з сектора Газа

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: