Ізраїль зведе огорожу на йорданському кордоні

Слідом за огородженням з Єгиптом Ізраїль планує збудувати паркан на кордоні з Йорданією.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху віддав розпорядження Цахалу і оборонному відомству Ізраїлю почати планування прикордонного огородження на йорданському кордоні, на зразок того, яке в даний час будується на кордоні Єгипту. Йорданія не заперечує, щоб Ізраїль будував паркан безпеки. Однак вона наполягає, щоб паркан "проходив по межі 1967 року".

Відзначається, що ще кілька років тому представник Йорданії в Міжнародному суді в Гаазі представив позицію своєї країни щодо розділового забору: "Йорданія - спокійна держава. У ній є найбільше палестинських біженців, і ми побоюємося, що розділовий паркан створить нову хвилю біженців".

Додамо, що споруджена огорожа фактично розділить Самарію та Юдею на три частини і самостійне економічне життя там стане неможливим.

Виступаючи на засіданні ООН міністр закордонних справ Йорданії Маруан Муашар заявив, що паркан безпеки буде причиною погіршення всіх аспектів політичного, соціального та економічного життя Палестинської автономії. За його словами, стабільна палестинська держава необхідна, щоб запобігти масовій еміграції палестинців з Ізраїлю до Йорданії. Правда, Муашар особливо підкреслив, що Йорданія не заперечує проти паркану як такого, проте траса проходження забору перешкоджає створенню життєздатної палестинської держави.

Читайте також:

В Ізраїлі проходять масові акції протесту у відповідь на вбивство єврейської сім'ї

США ветували резолюцію ООН щодо ізраїльських поселень

WikiLeaks: Ізраїль давно вважав Сулеймана наступником Мубарака

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: