Ізраїль звинуватили у військових злочинах

Доповідачі ООН у Раді з прав людини звинуватили військових Армії оборони Ізраїлю у вчиненні тяжких злочинів.

Професор міжнародного права Ричард Фальк, виступаючи на Раді з прав людини в Женеві заявив, що під час антитерористичної операції "Литий свинець" у секторі Газа Ізраїль скоїв військові злочини.

Йдеться про умисне ураження мирних мешканців та використання дитини як "живого щита".

Аналогічну заяву зробила спецпосланець генсека ООН з проблем дітей у збройних конфліктах Радіка Кумарасвами. За її словами, головний удар прийняли на себе цивільні об’єкти, такі як житлові будинки та заклади медицини.

Однак доповідачі не згадували про те, що ракетні та снайперські обстріли ХАМАС вів саме з "цивільних об’єктів".

Кумарасвамі, адвокат з Шрі-Ланки, відвідала сектор Газа на початку лютого. У своїй доповіді вона наводить кілька випадків, що демонструють військові злочини Ізраїлю.

Наприклад, 15 січня ізраїльські військові примусили 11-річного палестинського хлопчика йти перед ними на протязі кількох годин, використовуючи дитину як "живий щит" – навіть після того, як по ним стали стріляти.

Ричард Фальк, заявив, що під час операції "Литий свинець" загинули 1434 палестинця, а використання Ізраїлем сили було непропорційним та не мало жодних законних обґрунтувань з точки зору міжнародного права.

Він закликав провести незалежне розслідування як діянь Ізраїлю, так і ХАМАСу.

Кумарасвамі звинувачує ізраїльських солдатів в тому, що вони стріляли по палестинським дітям, знесли бульдозерами будинок, в якому знаходилася жінка з дитиною, та обстріляли будівлю, де переховувалися цивільні особи.

"Були також відомості про використання ХАМАС людей у якості "живого щита", але експерти ООН з прав людини ще не підтвердили ці твердження", - зазначила Кумарасвамі.

Посол Ізраїлю в ООН піддав різкий критиці доповідь правозахисників. Він зазначив, що ця доповідь – приклад "демонізації Ізраїлю", та нагадав, що у Раді з прав людини більшість представників має блок ісламських та африканських країн, за підтримки Росії, Китаю та Куби.

Прес-служба Армії оборони Ізраїлю у своїй заяві щодо звинувачень солдатів зазначила, що з цього приводу жодних даних ООН поки не надходило.

"Якщо Армія оборони Ізраїлю отримає доповідь ООН зі вказівкою конкретних порушень ізраїльськими солдатами міжнародних законів, вони будуть ретельно розслідувані", - говориться в документі.

Напередодні правозахисна організація - "Лікарі за права людини" – звинуватила Ізраїль у нападах на медпрацівників у секторі Гази під час операції "Литий свинець".

Нагадаємо, 26 грудня, у відповідь на ракетні обстріли своєї території, Ізраїль ввів війська до сектору Гази, розпочавши операцію "Литий свинець".

Читайте також:

Ізраїль розпочав наземну операцію в секторі Газа

ХАМАС набирає добровольців

Ізраїльські військові розбомбили будівлю, куди самі ж евакуювали палестинців

Ізраїльська армія штурмує місто Газа

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: