Ізраїль звинуватили у використанні невідомої зброї

Ізраїль звинуватили у використанні під час операції "Литий свинець" невідомої зброї.

Норвезький лікар-кардіолог Ерік Фоссе, який працював в секторі Газа, заявив про використання Ізраїлем під час операції "Литий свинець" нової невідомої зброї, повідомляють ізраїльські ЗМІ. За словами Фоссе, невідома зброя вражає нижню частину тулуба. При цьому кінці відірваних кінцівок часто обпечені і обвуглені, на самому тілі залишаються численні точкові відмітини. Крім того, у поранених також часто спостерігається внутрішня кровотеча.

Загалом, пошкодження не схожі на осколкові поранення, що викликаються звичайним вибухом. Швидше за все, вони є результатом дуже потужної вибухової хвилі. Ерік Фоссе припускає, що в даному випадку йдеться про так звану DIME (Dense Inert Metal Explosive) - щільну інертну металеву вибухову речовину.

Повідомлення про його можливе використання з'явилися ще в 2006 році, знову-таки з Гази. Снаряд складається з кожуха, який виконаний з вуглецевого волокна і заповнений не звичайною шрапнеллю, а вольфрамовим порошком і вибуховими речовинами. Від вибуху вольфрам розігрівається до дуже високих температур, що викликає у поранених сильні опіки. Сам вибух дуже потужний, проте DIME має менший радіус дії, ніж звичайні боєприпаси, начинені шрапнеллю, - близько чотирьох метрів.

При цьому в тіло потрапляють мікроскопічні металеві частинки, які викликають ураження і кровотечу внутрішніх органів, а, згідно з дослідами, проведеним на щурах, також мають канцерогенну дію. Завдяки великій вражаючій силі і маленькому радіусу дії, DIME розглядається як смертоносна зброя точкової дії, яка дозволяє ліквідовувати ціль, завдаючи мінімального збитку для оточуючих. 

 Читайте також:

ХАМАС заявив про перемогу над Ізраїлем 

Ізраїльські війська залишають сектор Газа

Ізраїль припинив бойові дії в Газі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: