Ізраїль виправдав захоплення "Флотилії свободи"

Ізраїльський спецназ правомірно висадився на судні "Маві Мармара", а його дії не суперечили ніяким законам.

Ізраїль не порушував норми міжнародного права під час захоплення "флотилії свободи", яка намагалася доставити до берегів сектора Газа заборонені для перевезення вантажі. Такого висновку дішла комісія Тіркеля, що розслідує обставини інциденту.

Згідно з висновками комісії, ізраїльський спецназ правомірно висадився на судні "Маві Мармара", а його дії не суперечили ніяким законам. Зазначається, що відповідна резолюція була схвалена всіма членами комітету, в який, зокрема, входять два незалежних зарубіжних експерти.

Готовий текст доповіді слідчого комітету буде опублікований 24 січня. Крім законності дій спецназу в ньому також буде розглядатися правомірність блокади сектора Газа.

Комісія Тіркеля була створена в червні 2010 року. До неї увійшли представники Ізраїлю і два міжнародних експерта - лауреат Нобелівської премії миру лорд Вільям Девід Трімбл з Північної Ірландії і відставний генерал Кен Уоткін, колишній головний військовий прокурор Канади.

Захоплення "флотилії свободи", яка з вантажем гуманітарної допомоги прямувала до берегів сектора Газа, сталося в кінці травня 2010 року. Після попереджень про неприпустимість прориву до сектору Газа спецназ висадився на борт турецького судна "Маві Мармара". У результаті конфлікту було вбито дев'ять осіб.

Інцидент засудило міжнародне співтовариство, однак влада Ізраїлю наполягала на правомірності своїх дій. Відповідальність за операцію взяв на себе особисто начальник Генштабу ЦАХАЛу Габі Ашкеназі.

Читайте також:

ООН засудило Ізраїль за інцидент із "Флотилією свободи"

При атаці "Флотилії свободи" було застосовано загадкову зброю

Ізраїль назвав точну кількість жертв нападу на "Флотилію свободи"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: