Ізраїльська поліція придушила арабське повстання в Єрусалимі

Молоді араби влаштували безлади у Східному Єрусалимі: поліція розігнала демонстрантів газом та гранатами.

Безлади у Східному Єрусалимі
AFP
Безлади у Східному Єрусалимі
Ізраїльська поліція застосувала шумові гранати та сльозогінний газ для розгону демонстрантів в Східному Єрусалимі. Є поранені.

Сутички між палестинцями та поліцією розпочалися в арабських районах вранці 16 березня. На вулиці вийшли сотні молодих людей. Вони закидали поліцейських каменями та намагалися підпалити єврейську будівлю в кварталі Сільван. Семеро людей заарештовані.

Поліція розмістила в "проблемних" районах міста три тисячі своїх співробітників, перевіряє пасажирські автобуси, які прямують у Єрусалим, і зберігає в силі обмеження на доступ мусульман до мечетей Храмової гори, які в минулому неодноразово ставали епіцентром заворушень.

Нагадаємо, десять років тому саме в арабських районах Єрусалиму спалахнуло друге повстання (інтифада).

Формальним приводом для його початку стало відвідування у вересні Храмової гори тодішнім лідером партії "Лікуд" Аріелем Шароном під охороною сотень поліцейських. Лідер другої інтифади - один з керівників угрупування ФАТХ на Західному березі річки Йордан Марван Баргуті, перебуває в ізраїльській в'язниці.

Перше палестинське повстання тривало з 1987 по 1993 рік. Того року в столиці Норвегії Осло була підписана угода між Шимоном Пересом і Махмудом Аббасом. У 1994 році була створена Палестинська національна адміністрація.

Цього разу заворушення почалися після заяви МВС Ізраїлю про затвердження плану поселенського будівництва на окупованих територіях – зокрема, будівництва 1,6 тисяч житлових об'єктів у релігійному районі Рамат-Шломо у Східному Єрусалимі.

Міжнародні експерти очікують, що заворушення арабів в Єрусалимі та на Західному березі річки Йордан (Самарія та Юда) триватимуть, враховуючи провал зусиль з поновлення початку мирних переговорів.

Читайте також:

Відносини Ізраїлю та США: "найглибша за 35 років криза"

США засудили Ізраїль за будівництво в Східному Єрусалимі

Ізраїль оголосив про велике будівництво на окупованих територіях

Через загрозу безладів у Єрусалимі Ізраїль ввів блокаду Західного берега

ВідеоБезлади у Східному Єрусалимі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: