Ізраїльське МЗС підтримало зближення ХАМАСу і ФАТХу

Владі Ізраїлю запропонували підтримати угоду між палестинськими рухами ХАМАС і ФАТХ.

Група ізраїльських дипломатів підготувала доповідь, в якій рекомендувала владі країни підтримати угоду між палестинськими рухами ХАМАС і ФАТХ. Документ був поданий міністру закордонних справ Ізраїлю Авігдору Ліберману і ряду інших високопоставлених чиновників ще на минулому тижні.

На думку авторів доповіді, ізраїльській владі не слід вороже ставитися до дій палестинців, а проявити гнучкість. Зокрема, це дозволить Ізраїлю поліпшити відносини з США, що погіршали через розширення єврейських поселень в Східному Єрусалимі.

Крім того, стверджують дипломати, подібний підхід приведе до того, що увага міжнародної громадськості буде прикута до небажання ХАМАСу визнати Ізраїль.

Угода між протиборчими палестинськими рухами була підписана у вівторок, 3 травня, в Каїрі. Згідно з домовленістю, в Палестинський автономії буде створено перехідний уряд з незалежних технократів, після чого протягом року буде обраний президент ПА. У той же час, за умовами угод, контроль на Західному березі річки Йордан збереже ФАТХ, а в секторі Газа - ХАМАС.

Домовленість була досягнута після півтора років переговорів. Вирішальний вплив на діалог надала нова влада Єгипту, які виступили в якості посередника. В Ізраїлі тим часом зближення палестинських рухів сприйняли різко негативно. Зокрема, у вівторок, ізраїльський прем'єр Біньямін Нетаніяху закликав палестинського президента Махмуда Аббаса денонсувати договір, на що лідер Палестини відповів категоричною відмовою.

У середу, 4 травня, в Каїрі відбудеться офіційна церемонія, присвячена угодою між палестинськими рухами. Крім представників ХАМАСу і ФАТХу, на ній буде присутній спеціальний координатор ООН з мирного врегулювання на Близькому Сході Роберт Перрі, який прибуде до Каїра за завданням генсека організації Пан Гі Муна.

Читайте також:

ФАТХ і ХАМАС поклали край 4-річному конфлікту в Палестині

Палестинці обстріляли ізраїльських прочан біля гробниці Йосипа, є жертви

Ізраїль погодився на перемир'я з ХАМАСом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: