Ізраїльський спецназ викидав поселенців із спірного будинку (відео)

Проти мирних мешканців будинки протидіяли 600 спецназівців з штурмовими гранатами і сльозогінним газом. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Вся операція зайняла декілька хвилин. Близько 10 людей з обох боків отримали поранення, серед них один з лідерів ультраправих активістів.

Спірний будинок - "Будинком миру" для еврейських палестинців або "Будинком розбрату" - для їх противників, знаходиться на кордоні між єврейським кварталом і палестинською частиною міста. Кілька років тому будинок у палестинців через посередника купила начебто йорданська фірма, а виявилось, що американський бізнесмен-єврей, за мільйон доларів. Попередні власники подали до суду. Ізраїльська прокуратура вважає, що купча підроблена і жодної операції купівлі не було.

виселення
AFP
Суди про власність будинку продовжуються, але Верховний суд Ізраїлю постановив, що поки не з'ясували остаточно, хто ж справжній господар будинку, поселенцям доведеться з'їхати. Підтримати декілька сімей, які розмістилися в будівлі, приїхали праві радикали зі всього Ізраїлю. Почалися сутички з палестинцями, а армія і поліція вирішили виконати вирішення суду про виселення.

З початку цього тижня до спірного будинку прибули і забарикадувалися в нім десятки ультраправих активістів. У вівторок в результаті сутичок поселенців з військовослужбовцями і палестинцями постраждали близько 20 людей, один єврейський підліток отримав важке поранення.

Зараз територія довкола спірного будинку оголошена закритою військовою зоною. Всі підходи і під'їзди перекриті.

Побоюються, що тепер Ізраїль чекають сутички між правими радикалами і поліцією по всій країні. Для так званого єврейського "національного табору" будинок розбрату був свого роду символом цивільної непокори. Як тільки стало відомо, що армія і поліція пішли на штурм, поселенці перекрили головне шосе країни і в'їзд до Єрусалиму.


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: