Ізраїльського психіатра звинуватили в шпигунстві

Окружний суд Тель-Авіва пред'явив звинувачення в шпигунстві майорові запасу Армії оборони Ізраїлю Давиду Шаміру.

Шаміра підозрюють у спробі передати військові секрети Ірану, Росії і палестинському руху "Хамас", пише газета Haaretz. 

Шамір, що є за професією є психіатром, вже визнав себе винним. Він був арештований 14 листопада співробітниками контррозвідки "Шин-Бет" і підрозділу поліції, що займається розслідуванням міжнародних злочинів. У будинку Шаміра були знайдені секретні документи, записи про контакти з іноземними розвідками і невелика кількість наркотичних речовин.

У обвинуваченні наголошується, що Шамір діяв з корисливих мотивів, вимагаючи гроші в обмін на інформацію, яку він, проте, так і не встиг передати. Шамір, будучи резервістом, мав доступ до планів Медичного корпусу на випадок виникнення надзвичайної ситуації, до даних про розміщення медичних служб ЦАХАЛа і програм евакуації цивільного населення у разі ракетного нападу.

Імовірно, Шамір вийшов на контакт з МЗС Ірану в квітні 2007 року. Стверджується, що в серпні він знову запропонував свої послуги Ірану, звернувшись факсом зі свого будинку в Ізраїлі в іранські консульства в Лондоні і Туреччині. Третю спробу зацікавити іранців він зробив в жовтні.

У обвинуваченні також йдеться, що в листопаді Шамір звернувся в університет "Аль-Ажар", що розташований в Газі і знаходиться під контролем "Хамаса", висловивши бажання "прийняти участь в боротьбі".

Крім того, Шамір нібито також звертався у ФСБ, щоб дізнатися, як поступити туди на роботу. Для зв'язку з ФСБ обвинувачений використовував електронну пошту, пише газета Jerusalem Post. Що ж до виявленої в будинку Шаміра марихуани, то наголошується, що психіатр керував державним центром реабілітації наркоманів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: