Ізраїльського "ядерного шпигуна" випустили з в'язниці

Вануну було заарештовано наприкінці минулого року за порушення заборони на спілкування з іноземцями.

Ізраїльський фізик-ядерник Мордехай Вануну, якого ЗМІ називають "ядерним шпигуном", вийшов 8 серпня з в'язниці, відбувши термін за порушення умов свого звільнення.

Вануну було заарештовано наприкінці минулого року за порушення заборони на спілкування з іноземцями. Раніше він подавав позов з вимогою скасувати заборону на виїзд за кордон, спілкування з іноземцями, а також правило, що забороняє йому підходити до іноземних посольств. Суд залишив ці обмеження в силі.

Після звільнення Вануну заявив, що все це занепокоєння і його постійні арешти є проблемою безпосередньо Ізраїлю, але не його особисто. При цьому заяву було зроблено англійською мовою, оскільки він відмовляється публічно говорити івритом.

У 1986 році Мордехая Вануну засудили до тривалого тюремного терміну за передачу британській газеті The Sunday Times секретних відомостей про проведені в ізраїльському атомному центрі поблизу міста Дімона дослідження в сфері ядерної зброї. Вивчивши їх, фахівці зробили висновок, що Ізраїль володіє ядерним арсеналом.

Вануну вийшов з в'язниці у 2004 році, але ізраїльська влада не дозволила фізику залишати країну. Згідно з умовами звільнення, колишньому техніку, який працював в ядерному центрі в Дімоні, було заборонено залишати територію Ізраїлю і спілкуватися з іноземцями.

Однак Вануну неодноразово порушував ці умови, зокрема, даючи інтерв'ю іноземним репортерам. У 2004 році він намагався виїхати до Віфлеєму, що розташований за межами території, по якій йому дозволили пересуватися, але його зупинила і затримала поліція.

З часу виходу з в'язниці Вануну, який перейшов у християнство з іудаїзму, проживав у будівлі церкви в Єрусалимі. Ізраїльська влада побоюється, що Вануну ще зберігає багато секретів, якими він може поділитися з рештою світу. Проте сам фізик заявляє, що він більше нічого не знає і хоче залишити країну.

Читайте також:

В Ізраїлі знову арештований "ядерний шпигун"

Росіянин отримав вісім років колонії за шпіонаж на користь Грузії

Літнє подружжя американців зізналося у шпигунстві на користь Куби

Обама розпочав листування з кубинською дисиденткою

ВідеоІзраїльського "ядерного шпигуна" випустили з в'язниці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: