Ізраїльтяни оцінили збиток від сюжетів "Аль-Джазіри" в мільярд доларів

Ізраїльтяни звинувачують арабських журналістів у допопозі Лівану під час війни 2006 року і вимагають компенсацію через суд.

Аль-Джазіра
Телестудія Аль-Джазіри
Група ізраїльтян, які постраждали і втратили рідних під час лівано-ізраїльської війни 2006 року, подала позов до катарської телекомпанії "Аль-Джазіра". Як повідомляє Associated Press, позов був поданий у понеділок, 12 липня, в один з федеральних судів Нью-Йорка від 91 громадянина Ізраїлю.

Позивачі стверджують, що розповідаючи в прямому ефірі про наслідки ударів по території Ізраїлю, арабські журналісти допомагали угрупованню "Хізбола" коригувати ведення вогню. При цьому вони вважають, що телекомпанія діяла з лихого наміру, навмисно бажаючи зашкодити єврейській державі.

Обгрунтовуючи висунуті звинувачення, адвокат позивачів звернув увагу на те, що під час проведення бойових дій на території країни діяла заборона на висвітлення військової кампанії. Тим часом, нагадав він, в Ізраїлі не раз затримували журналістів "Аль-Джазіри", що не заважало телекомпанії направляти в країну нові знімальні групи.

В якості компенсації за травми, загибель рідних і втрату майна позивачі зажадали від суду стягнути з телекомпанії 1,2 мільярда доларів. На момент написання цього матеріалу даних про реакцію на позов з боку "Аль-Джазіри" не надходило.

Лівано-ізраїльська війна, про яку йде мова в судовому позові, почалася 12 липня 2006 року, після того як ізраїльський кордон був обстріляний бойовиками "Хізболи". У ході конфлікту, який тривав 34 дні, з ізраїльського боку загинуло 159 осіб, кількість жертв в Лівані перевищила 1200 осіб.

Читайте також:

Ізраїльське командування звинуватили у серйозних помилках при штурмі "Флотилії свободи"

Ізраїль вперше видав Україні свого громадянина, підозрюваного у злочині

Ізраїльські військові влаштували танці під час обходу вулиць Хеврона

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: