Je suis Panama. Сатиричний журнал Charlie Hebdo висміяв офшорний скандал

"Фіскальний тероризм" - із таким заголовком вийшов новий номер.

Відомий французький сатиричний журнал Charlie Hebdo презентував свіжий номер, на обкладинку якого помістили карикатуру на світовий офшорний скандал.

"Фіскальний тероризм" - із таким заголовком вийшов новий номер журналу карикатур. На ілюстрації зображені чиновники, які тримають у руках таблички з висловом "Je suis Panama" (я  Панама – ред.)

Зазначимо, напис є алюзією до популярного вислову "Je suis Charlie Hebdo", яким торік вшановували пам'ять розстріляних карикатуристів під час нападу на видання.

 

3 квітня з панамської компанії Mossack Fonseca "витекли" документи, які стали основою для гучного міжнародного журналістського розслідування про іменитих власників великих офшорів.

Ці документи виявилися в розпорядженні німецької газети Süddeutsche Zeitung, яка передала їх Міжнародному консорціуму журналістських розслідувань (ICIJ) і Центру дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP).

PanamaPapers

Витік документів розкриває причетність багатьох світових лідерів і відомих людей різних професій до приховування величезних сум грошей в офшорних компаніях. 

Зазначимо, наразі з 20 причетних українців опубліковані матеріали про трьох - президента Петра Порошенка, екс-прем'єра Павла Лазаренка і підприємця Мохаммеда Захура - британського бізнесмена, який живе і веде бізнес в Україні.

4 квітня Порошенко вперше прокоментував скандал з офшорними компаніями, які висвітлені у розслідуванні журналістів, і запевнив, що все робить згідно закону. 

Я перша посадова особа в Україні, яка серйозно ставиться до декларування своїх статків, сплати податків і питання конфлі...

Опубликовано Петро Порошенко 4 апреля 2016 г.

Також 4 квітня юридична фірма "Авеллум", яку Порошенко уповноважив підготувати його частку у "Roshen" для продажу бізнесу, у понеділок, 4 квітня, оприлюднила офіційну заяву у зв'язку зі скандаломЗгідно із заявою компанії, офшор був потрібен для створення "блайнд трасту". 

Панама почне розслідування офшорних скандалів

У генеральній прокуратурі країни кажуть, що зроблять усе, аби захистити місцеву фінансову систему і готові співпрацювати із іншими державами, які захочуть розібратися в скандалах. Із оприлюднених документів компанії Mossack Fonseca зокрема відомо, що фірма надавала послуги особам та організаціям, що були в санкційному списку міністерства фінансів США. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: