Кабул перетворився на місто-привид: журналіст розповів, який вигляд має оточена талібами столиця Афганістану

Кабул перетворився на місто-привид: журналіст розповів, який вигляд має оточена талібами столиця Афганістану

Аеропорт ім. Хаміда Карзая у Кабулі / Фото: Associated Press

У Кабулі спорожніли міські вулиці.

Оточена талібами столиця Афганістану Кабул перетворився на місто-привид. На вулицях практично немає людей.

Про це пише CNN 

Журналіст Наджібулли Куараші, які перебуває в Кабулі розповів, що вулиці міста порожні, а зазвичай жвава столиця перетворилася на місто-привид.

Він додав, що це нагадує йому 90-ті роки, коли таліби пронеслися по країні і стояли біля воріт міста, щоб взяти столицю.

За його словами, державні і приватні охоронці зняли свою форму і носять звичайний одяг. Багато співробітників державної і приватної охорони носять білі шарфи - колір талібів.

Нагадаємо, бойовики "Талібану" оточили Кабул. За повідомленням Al-Arabiya, сьогодні, 15 серпня, може відбутися передавання влади.

Як повідомлялося, 15 серпня "Талібан" захопив стратегічне місто Джелалабад - п'яте за величиною. На ранок неділі Кабул залишався єдиним великим місто країни під контролем уряду. Напередодні вони взяли під контроль Мазарі-е-Шариф - четверте за величиною місто Афганістану, в якому проживає понад 427 тис. осіб.

Тим часом в ООН заявили, що ситуація в Афганістані виходить з-під контролю. Мінімум 241 тисячі осіб довелося покинути свої будинки через бої. У країні переповнені лікарні, починає відчуватися нестача їжі та медикаментів, знищуються мости, дороги, школи і лікарні.

Також прихід до влади терористичного угрупування "Талібан" в Афганістані, яке стрімко захоплює владу у регіонах країни, викликає жах у місцевих жителів, особливо жінок. Багато жінок і дівчат змушені кидати свої сім'ї і бігти з захоплених талібами населених пунктів.

Новини світу: ісламісти захопили вже 19 адміністративних центрів в Афганістані

Новини світу: ісламісти захопили вже 19 адміністративних центрів в Афганістані

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Талібан захопив Афганістан
Наступна публікація