Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Качинських поховають в усипальниці польських монархів

Родина загиблого президента Польщі вирішила поховати його у Вавельському замку Кракова, який був усипальницею польських монархів.

Президента Польщі Леха Качинського і його дружину Марію, які трагічно загинули в авіакатастрофі під Смоленськом, поховають 18 квітня у Вавельському замку Кракова - усипальниці королів і національних героїв Польщі.

"Сім'я Качинських хотіла, щоб він таким чином приєднався до великих героїв польського народу. Він буде разом з тими, хто найкраще служив своїй країні", - повідомив кардинал Станіслав Дзівіш.

Вавельський замок до 1609 року був резиденцією польських королів, а Краків - столицею країни. Лише у 1609 році королівський двір перебрався до Варшави.

Замок був не тільки резиденцією, а й усипальницею монархів, а також великих людей Польщі - Тадеуша Костюшка, Юзефа Пілсудського, Адама Міцкевича.

Тіло президента і його дружини в закритих трунах виставлять на загальний огляд в колонній залі президентського палацу. Поминальна служба за загиблими представникам делегації запланована на суботу, 17 квітня.

Урядовий польський літак Ту-154 розбився 10 квітня під час заходу на посадку на аеродромі Північний в Смоленську. В умовах сильного туману літак зачепив дерево і не дотягнув до злітно-посадочної смуги кілька сотень метрів. Загинули всі 96 людей, які перебували на борту. Серед них 8 членів екіпажу і 88 членів польської урядової делегації, які прямували на заходи з нагоди 70-річчя катинської трагедії.

На похорон, як очікується, приїдуть глави багатьох держав. Зокрема, такий намір висловили президент Росії Дмитро Мєдвєдєв, президент Грузії Михайло Саакашвілі і канцлер Німеччини Ангела Меркель.

Читайте також:

Путін і Саакашвілі зустрінуться над труною Качинського

Двигуни літака президента Польщі були справними до моменту зіткнення із землею

Записи переговорів екіпажу літака Качинського потрапили в Інтернет

"Містика Катині": грузинське ТБ поховало Качинського ще місяць тому

Залиште свій коментар

Вибір редакції