Качинський підпише "конституцію Євросоюзу"

Польща погодилася підписати Лісабонську угоду 11 жовтня. Єдиною країною ЄС, що не приймає своєрідну "конституцію Євросоюзу" залишається Чехія.

Президент Польщі Лех Качиньський погодився підписати Лісабонську угоду про реформу керівних структур Євросоюзу.

Помічник президента повідомив, що це відбудеться 11 жовтня. За його словами, президент виконає обіцянку підписати угоду, якщо вона буде підтримана на референдумі в Ірландії.

Як повідомлялось, 4 жовтня громадяни Ірландії на референдумі проголосували за підписання владою країни Лісабонської угоди. За офіційними даними, 67% громадян Ірландії підтримали договір, 32,9% віддали голоси проти.

Нагадаємо, що цей референдум був повторним - в 2008 році ірландці висловилися проти цього документа.

Таким чином єдиною країною, що не ратифікувала Лісабонську угоду, тепер залишається Чехія. Президент Вацлав Клаус не підписує документ, поки конституційний суд розглядає його відповідність законам країни. Прем'єр-міністр Чехії Ян Фішер пообіцяв, що його країна ратифікує договір до кінця року.

Лісабонська угода припускає введення посади президента Євросоюзу, який обиратиметься на 2,5 роки. Крім того, документ передбачає реформу виконавчого органу ЄС - Єврокомісії, до складу якої буде введений наділений широкими повноваженнями єврокомісар з зовнішньої політики. Він звітуватиме перед лідерами ЄС. Сама ж Єврокомісія буде до 2014 року скорочена по складу з нинішніх 27 єврокомісарів до 17. Склад ЄК обиратиметься строком на 5 років.

Читайте також:

Тоні Блер є фаворитом на посаду президента Євросоюзу

Польща готова підписати Лісабонський договір

Ірландці з другої спроби схвалили Лісабонський договір

Без Лісабонського договору не буде розширення ЄС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: