Качинський попросив США допомогти розслідувати авіакатастрофу під Смоленськом

До Конгресу США передали лист від соратників Ярослава Качинського по партії "Право і справедливість" з проханням допомогти в розслідуванні смоленської авіакатастрофи.

Соратники брата загиблого президента Польщі Леха Качиньського Ярослава по партії "Право і справедливість" передали в Конгрес США підписаний ним лист з проханням допомогти в розслідуванні смоленської авіакатастрофи.

Ганна Фотига і Антоні Мачеревіч прибули в США спеціально для того, щоб передати послання Ярослава Качинського американським конгресменам. У листі брат загиблого президента також закликає створити міжнародну комісію для з'ясування причин трагедії. Як стало відомо, лист був переданий конгресмену від штату Флорида, члену Республіканської партії Ілеані Рос-Летінен. За словами Мачеревіча, до прохання додаються 300 тисяч підписів поляків і невідомі досі фотографії, що свідчать про знищення речових доказів катастрофи.

Про те, що Качинський написав подібний лист, стало відомо з польських ЗМІ на початку цього тижня. Ініціатива лідера опозиційної партії "Право і справедливість" відразу викликала обурену реакцію представників польського уряду. Прес-секретар уряду Павло Гращ заявив, що це "скандал, що межує зі зрадою". Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, зі свого боку, відзначив, що ситуація, в якій члени партії Качиньського "відчайдушно шукають" когось з конгресменів, підриває престиж країни.

Літак Ту-154 польського президента Леха Качинського розбився 10 квітня. Загинули 96 людей - 88 пасажирів і вісім членів екіпажу. Вони прямували в Катині, щоб взяти участь у меморіальних заходах. Розслідування авіакатастрофи РФ і Польща ведуть спільно.

Нагадаємо, що раніше Ярослав Качиньський неодноразово висловлював сумнів у ролі проведеного розслідування. У вересні він звинувачував польський уряд у тому, що він зайняв недостатньо тверду позицію по відношенню до Росії під час розслідування. На думку Качиньського, владі Польщі слід домагатися того, щоб розслідування загибелі його брата "стало міжнародною темою".

Як заявляв Качиньський, польській громадськості буде дуже важко дізнатися правду про авіакатастрофу, тому що прокуратура Польщі покладається тільки на ті дані, які отримує від російських слідчих. На думку брата загиблого президента, пілоти літака Леха Качиньського навряд чи винні у катастрофі літака, як вважають експерти. Лідер партії "Право і справедливість" також не вірить в те, що його брат міг незадовго до катастрофи наказати пілотам здійснити посадку, незважаючи на проблеми з видимістю в районі аеропорту.

Відзначимо, що наприкінці вересня Ярослав Качинський закликав Європу і США почати ведення "жорсткої політики проти Росії". У статті, яку політик розіслав десяткам дипломатів і сотням членів Європейського парламенту, він заявив, що ЄС і США повинні разом "чинити опір зростаючому російському тиску". Як вважає Качинський, Росія намагається зменшити значення Польщі в Європі.

Читайте також:

За статтю про загибель Качинського журналістам світить 2 роки ув'язнення

У Варшаві відкрили пам'ятник жертвам Смоленської катастрофи

Поляки звинуватили Росію в псуванні "чорних скриньок" літака Качинського

ВідеоАварія літака Качинського

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: