Качинський припустив, що катастрофа під Смоленськом була підстроєна

За даними Ярослава Качинського, з приводу дозволу посадки для польського Ту-154 диспетчери аеродрому в Смоленську консультувалися з кимсь у Москві.

Диспетчери Смоленського аеродрому подавали пілотам літака президента Польщі Леха Качинського, який розбився в авіакатастрофі під Смоленськом 10 квітня, неправильні дані.

Про це заявив рідний брат загиблого президента і лідер найпопулярнішої польської опозиційної партії "Право і справедливість" Ярослав Качинський.

"Для мене одна річ цілком очевидна: диспетчери Смоленського аеродрому інформували пілотів літака про те, що він був на правильному курсі, а насправді це було не так. Це я знаю точно", - сказав він.

Ярослав Качинський зазначив, що про це, зокрема, свідчить оприлюднена раніше стенограма розмов з кабіни пілотів, яка була зроблена на основі записів однієї з "чорних скриньок" Ту-154.

За словами політика, йому важко повірити, що подача неправильних даних була результатом лише халатності диспетчерів чи несправного обладнання летовища. Качинський заявив, що він не виключає зумисне доведення літака до катастрофи.

"З самого початку я був переконаний, що це трагічний збіг обставин, але зараз маю все менше підстав, щоб у це вірити", - сказав він.

Також Качинський зазначив, що диспетчери, згідно з військовими процедурами, за якими відбувався політ, взагалі не повинні були дозволяти посадку літаку в таких складних погодних умовах.

За його словами, з приводу дозволу посадки для польського літака диспетчери консультувалися з кимсь у Москві.

"Навіть якщо припустити, що не було замаху, в катастрофі винні диспетчери і ті особи у Москві, які вирішили дати згоду на посадку, незважаючи на таку погану погоду", - сказав брат загиблого глави держави.

Нагадаємо, польський офіційний літак Ту-154 розбився під заходу на посадку на аеродром "Смоленськ-Північний". Всі 96 людей, які були на борту, загинули, серед них – президент Польщі Лех Качинський з дружиною, військова та політична еліта країна.

Літак сідав в умовах сильного туману і зачепився за дерева. Розслідування авіакатастрофи триває. За прогнозами, основне слідство планується завершити до 10 січня 2011 року.

Читайте також:

Нова версія загибелі Качинського: у главкома ВПС був конфлікт з пілотами

Качинський попросив США допомогти розслідувати авіакатастрофу під Смоленськом

Росія поклала провину за Cмоленську катастрофу на поляків

Польські ЗМІ: росіяни підклали до труни Качинського чужу руку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: