Каддафі: сепаратизм докорінно змінить політику Африки

Майбутній референдум про незалежність Південного Судану може викликати хвилю сепаратизму в країнах Африки - вважає Каддафі.

Лівійський лідер Муаммар Каддафі вважає, що майбутній референдум про незалежність Південного Судану може викликати хвилю сепаратизму в країнах Африки. Про це він заявив на афро-арабському саміті в лівійському місті Сирте.

Каддафі висловив упевненість, що перемога прихильників незалежності на референдумі призведе до появи хвилі сепаратистських рухів, які докорінно змінять політичну карту континенту.

У ході свого виступу Каддафі також приніс вибачення за поведінку арабів, які торгували африканськими рабами, "як тваринами".

Уряд напівнезалежного Південного Судану вже відреагував на заяву лівійського лідера. Так, міністр інформації Південного Судану Барнаба Бенджамін заявив, що, коли в 1993 році Еритрея стала незалежною від Ефіопії, це не позначилося на інших країнах континенту.

За словами міністра, який би не був результат референдуму, потрібно поважати вибір людей.

Нагадаємо, в 2005 році прихильники і противники відділення Південного Судану підписали мирний договір, який поклав край багаторічній громадянській війні в країні, яка забрала життя майже 2 млн людей.

Одним з ключових положень мирного договору стало рішення про проведення у січні 2011-го референдуму про надання незалежності багатому нафтою Південному Судану, більшість населення якого сповідує (на відміну від Північного Судану) не іслам, а християнство.

Варто зазначити, що кордони більшості африканських держав практично збігаються з кордонами колишніх колоній, які отримали незалежність у 1960-1970-х роках. За півстоліття такий поділ не раз призводив до кривавих регіональних конфліктів, проте реальних змін на карті континенту після них не відбувалося.

Читайте також:

Каддафі запропонує ООН "стерти" Швейцарію з карти світу

Названо найбільш вимираючу країну на Землі

Каддафі хоче 5 млрд євро на рік, інакше "Європа стане Африкою"

Сотні дітей стали рабами "Божої армії опору" в Африці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: